SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NWZ Mediatela zdecyduje o emisji akcji serii J w związku z połączeniem z CenterNetem

Mediatel zamierza wyemitować akcje serii J w drodze subskrypcji prywatnej bez prawa poboru w związku z planowanym połączeniem z Centernetem, poinformowała spółka w komunikacie. Nadzwyczajne walne zgromadzenia, które będzie decydować w tej sprawie, odbędzie się 27 kwietnia.

W ramach projektów uchwał spółka przewiduje "podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii J w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz wprowadzenia akcji i praw do akcji serii J do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany Statutu spółki".

Według wcześniejszych informacji transakcja połączenia obu spółek ma polegać na tym, że Mediatel przejmie CenterNet a w zamian wyemituje akcje dla jego właścicieli - NFI Midas obejmie prawie 66% akcji w spółce. Do Magna Polonia - obecnie większościowego akcjonariusza Mediatela - będzie należało ok. 22% spółki.

Według wcześniejszych uzgodnień, NFI Midas i Mediatel mają zawrzeć umowę, w oparciu o którą NFI Midas obejmie 17 600 000 akcji Mediatel nowej emisji o wartości nominalnej 0,20 zł za jedną akcję, po cenie emisyjnej wynoszącej nie mniej niż 15 zł za jedną akcję.

Nowa firma ma przeznaczyć na inwestycje 200 mln zł w ciągu dwóch lat, z czego 165 mln zł na budowę sieci GSM. 60 mln zł ma pochodzić z finansowania dłużnego, 60 mln zł z "vendor financing", 60 mln zł nowej emisji akcji Mediatela, a 20 mln zł ze środków własnych generowanych przez spółkę.

Mediatel miał 5,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 8,61 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 183,06 mln zł wobec 176,74 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: NWZ Mediatela zdecyduje o emisji akcji serii J w związku z połączeniem z CenterNetem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl