SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Obiektyw” TVP Białystok nagrodzony w konkursie na najlepszy program TVP

Zespół „Obiektywu” TVP Białystok zdobył Grand Prix - główną nagrodę dla najlepszego programu informacyjnego - w siedemnastym Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP PiK17 zakończonym 30 maja br. w Gdańsku.

Jury, któremu przewodniczył prezes TVP Juliusz Braun, nagrodziło i wyróżniło także 20 autorów relacji reporterskich, reportaży, programów publicystycznych oraz jednego autora zdjęć.

Pierwszą nagrodę za najlepszy reportaż otrzymała Brygida Forsztęga-Kmiecik z OTV Katowice za reportaż „Wygrać emeryturę”. Bohaterem jest 61- letni uliczny skrzypek, który ma kasę fiskalną i wydaje paragon każdemu, kto mu wrzuci pieniądze do puszki. Mężczyzna ma wyższe wykształcenie, w latach 90. prowadził własną firmą handlową. Nie wytrzymał jednak konkurencji.

Dwie równorzędne drugie nagrody (pierwszej – nie przyznano) w kategorii „Najlepszy program publicystyczny” jury przyznało Paulinie Rubczak z OTV Bydgoszcz za program „Nowe idee”, w którym autorka stawia pytania o społeczną odpowiedzialność biznesu,  i Adamowi Sojce z OTV Katowice za pogram „Ekosonda”, poruszający kwestię możliwości pogodzenia troski o środowisko z rozwojem tras narciarskich.

W kategorii „Najlepsza rozmowa/deabata” jury wyróżniło Jolantę Erol z WOT za materiał „Zagrożone szkoły”. Nagród w tej kategorii jury nie przyznało podobnie jak w kategorii „Autor najlepszej relacji reporterskiej”, w której wyróżnieni zostali: Alicja Popiel z OTV Kraków za relacje „Ogłoszenie beatyfikacji Jana Pawła II” oraz „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Tomasz Wolny z OTV Poznań za „500 dni do Euro”, Fabian Zając z OTV Szczecin za „(Nie)jestem przestępcą” oraz „Wnuczka”.

Wyróżnienie specjalne za zdjęcia do reportażu „Dom na skale” jury przyznało Jackowi Grzelakowi z OTV Lublin.

W opiniach dotyczących prac dziennikarskich nadesłanych na PiK17 jurorzy podkreślali m.in. dużą liczbę informacji o życiu regionu w programach informacyjnych, co świadczy o wypełnianiu ważnej powinności nadawcy publicznego, jaką jest działanie na rzecz spójności regionów i wzmacniania ich tożsamości, przewagę informacji dotyczących życia społecznego nad informacjami politycznymi, ekonomicznymi i kulturalnymi, widoczną poprawę jakości oprawy plastycznej programów informacyjnych. Mówiąc o niedoskonałościach warsztatu dziennikarskiego i stałej potrzebie jego doskonalenia, jurorzy zwracali uwagę na zbyt małe zróżnicowanie środków wyrazu i dość częsty schematyzm w prezentacji tematów.

Dołącz do dyskusji: “Obiektyw” TVP Białystok nagrodzony w konkursie na najlepszy program TVP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maniek
Wrocławski Ośrodek TVP był liderem na wszelkich konkursach telewizyjnych. Na PiK-u zawsze miał główne i czołowe nagrody. Od 2009 roku niestety, aż przykro o tym pisać nie mam profesjonalnej kadry, a co za tym idzie, to widać nawet na stronach „nasze osiągnięcia” TVP Wrocław http://www.tvp.pl/wroclaw/o-tvp-wroclaw/nasze-osiagniecia/1628189/page4/1628212
odpowiedź