SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od 1 lipca 2014 r. niższe ceny roamingu w UE. Ile zapłacą Polacy?

Od 1 lipca 2014 r. abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu.

Article

"Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii z dniem 1 lipca 2014 r. wchodzą w życie nowe stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu. Dotychczasowe opłaty za usługi zostają po raz kolejny obniżone zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym" - czytamy w komunikacie UKE.

Maksymalna opłata w roamingu w krajach UE będzie od 1 lipca br. wynosić 0,97 zł z VAT za 1 min. połączenia wychodzącego, 0,25 zł z VAT za 1 min. połączenia przychodzącego, 0,31 zł z VAT za wiadomość SMS, 1,02 zł za wiadomość MMS oraz 1,02 zł za 1 MB transmisji danych.

W przypadku połączeń głosowych opłaty będą naliczane sekundowo zarówno dla połączeń wykonywanych, jak i odbieranych, przy czym dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu nieprzekraczającą 30 sekund. Jeśli chodzi o SMS-y, opłata jest pobierana za każdą wysłaną wiadomość, ale operatorzy nie pobierają opłat za ich odebranie. Z kolei w przypadku transmisji danych, opłata jest pobierana za każdy wykorzystany MB, a naliczanie odbywa się według kilobajtów. Wyjątkiem są MMS-y, za które może być pobierana opłata jednostkowa - w takim przypadku opłata za przesłanie lub odebranie MMS-a nie przekracza maksymalnej opłaty detalicznej za transmisję danych.

Operatorzy świadczący usługi roamingu międzynarodowego będą od 1 lipca br. rozliczać się zgodnie z poniższymi średnimi stawkami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od 1 lipca 2014 r. niższe ceny roamingu w UE. Ile zapłacą Polacy?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tytus
Drożej.
10 8
odpowiedź
User
KOMórkowiec
połaczenia przychodzące powinny być zaDARMO!..
10 8
odpowiedź