SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oddziały terenowe TVP z pięcioma nowymi dyrektorami

Artur Gurec, Jacek Grudzień, Tomasz Rakowski, Marek Szczepanik i Ewa Wolniewicz-Dżeljilji zostali oficjalnie dyrektorami oddziałów terenowych TVP. O ich nominacjach zdecydowała podczas poniedziałkowego posiedzenia rada nadzorcza spółki.

Oddziały terenowe TVP z pięcioma nowymi dyrektorami

Artur Gurec został szefem ośrodka TVP w Gorzowie Wielkopolskim, którym zarządzał od lipca 2010 roku. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, które zdobywał w takich instytucjach jak Poczta Polska czy też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jacek Grudzień, nowy dyrektor TVP Łódź, kieruje tym oddziałem od czerwca br. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1992 r. w Radiu Łódź, z którym był związany do tej pory. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, w tym  konkursu TVP PiK - m.in. w 2011 r. za najlepszy program kulturalny. Z wykształcenia jest prawnikiem - absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego

Tomasz Rakowski został ponownie dyrektorem TVP Lublin, którym kieruje od 2006 roku (z krótką przerwą w 2009 roku). Jest autorem wielu publikacji naukowych i publicystycznych. W latach 2003-2006 był m.in. rzecznikiem prasowym prezydenta miasta Lublina, a wcześniej nadzorował politykę informacyjną w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Rodziny jako Radca Prezesa Rady Ministrów. Na przełomie lat 1998-1999 był redaktorem naczelnym „Naszego Dziennika”. Jest także doktorem nauk humanistycznych i wykłada na KUL-u oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Marek Szczepanik, nowy szef TVP Opole, od 1993 r. do 2006 r. był dziennikarzem „Gazety Opolskiej”, Polskiej Agencji Prasowej i „Rzeczpospolitej”. W latach 1995-97 współpracował z redakcją „Faktów” TVP Wrocław (równolegle z pracą w PAP), w latach 2006-2007 z TVN i TVN24, natomiast w 2010 r. z Radiem Opole. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych).

Z kolei Ewa Wolniewicz-Dżeljilj, nowa szefowa TVP Wrocław, jest związana z tym oddziałem od początku lat 90. Autorka wielu reportaży i dokumentów. Przez pięć lat była tam szefem informacji i publicystyki. Przygotowywała także programy dla anten centralnych - TVP1 i TVP2 oraz kanału TVP Polonia. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek kulturoznawstwo, specjalizacja: filmoznawstwo i sztuka).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oddziały terenowe TVP z pięcioma nowymi dyrektorami

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alfreda
Brakuje informacji o przynależności partyjnej nowych "derektorów"
odpowiedź
User
Moritz Saint
Pewnie większość jest z PEEZELU.. -)
odpowiedź
User
medioznawca
Gdyby jeszcze J. Grudzień zrobił czystki i oszczędności to by było super. Teraz jest tak, że na nwesa jeździ po 4-5 osób i to busem. Inne stacje potrafię to zrobić w dwie osoby samochodem osobowym. No i ta tendencja do utrzymywania ludzi którzy mają zła dykcję lub wrećz seplenią (np. Goss). Starsze osoby nie rozumieja połowy z tego co mówi.
odpowiedź