SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odliczanie 50 proc. kosztów uzyskania przychodu przez twórców wróci najwcześniej w 2018 roku

W przyszłym roku pracownicy zawodów twórczych nadal nie będą mogli odliczać od podatku 50 proc. kosztów uzyskania przychodu. Minister kultury Piotr Gliński zadeklarował, że taka możliwość powinna wrócić od 2018 roku.

fot. Shutterstock.com Article

Według informacji „Pulsu Biznesu” w Ministerstwie Finansów oceniono, że powrót możliwości odliczania od podatku przez pracowników twórczych 50 proc. kosztów uzyskania przychodu mógłby służyć do zaniżania zobowiązań podatkowych. W konsekwencji zmalałyby wpływy podatkowe, których odpowiednia wielkość jest niezbędna m.in. do realizacji programów socjalnych. Żeby nowe regulacje mogły wejść w życie od początku przyszłego roku, musiałyby zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw do końca listopada, co jest bardzo mało prawdopodobne.

Przywrócenie możliwości odliczania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu kilka razy przez ostatni rok zapowiadał minister kultury Piotr Gliński. Tydzień temu na antenie radiowej Trójki stwierdził, że nastąpi to z początkiem 2018 roku. - Mam obiecane w Ministerstwie Finansów, że od 2018 roku będzie to możliwe - stwierdził.

Możliwość odliczania od podatku przez twórców 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, bez względu na wysokość tych przychodów, została zlikwidowana z początkiem 2013 roku. Skrytykowało to wiele osób i instytucji ze środowisk kultury i mediów. Wcześniej 50 proc. kosztów uzyskania można było odliczać do 85 528 zł rocznego przychodu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odliczanie 50 proc. kosztów uzyskania przychodu przez twórców wróci najwcześniej w 2018 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wwa
Kolejne zapewnienia Sellina okazały się łgarstwem.
10 9
odpowiedź