SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odmierzacze paliw na stacjach benzynowych w większości spełniają wymagania

Większość odmierzaczy paliw skontrolowanych przez Inspekcję Handlową spełnia wymagania. Spośród 243 urządzeń, nieprawidłowo ilość tankowanego paliwa wskazywało 40 (16,4 proc.) - podał UOKiK.

Article

Inspekcja Handlowa w II i III kwartale 2015 roku sprawdziła 243 odmierzacze paliw na 80 stacjach. Kontrola została przeprowadzona na terenie całego kraju, a przedsiębiorcy zostali wytypowani losowo. Łącznie zakwestionowano 57 odmierzaczy, ze względu na błędne wskazanie ilości tankowanego paliwa (40 urządzeń, 16,4 proc.) i nieprawidłową instrukcję użytkowania (32 urządzenia, 13,2 proc.). Niektóre urządzenia zakwestionowano zarówno ze względu na błędne wskazania oraz nieprawidłową instrukcję, dlatego wynik się nie sumuje z liczbą zakwestionowanych odmierzaczy.

Badania odmierzaczy paliw wykazały, że nieprawidłowe wskazania wahały się od +0,14 proc. do +7,2 proc. na niekorzyść konsumentów. Oznacza to, że kierowcy tankowali mniej paliwa niż wynikałoby ze wskazań urządzenia.

Jak informuje UOKiK, wszystkie zakwestionowane nieprawidłowości zostały wyeliminowane, co oznacza, że urządzenia, które błędnie odmierzały ilość paliwa, zostały wymienione lub po naprawie ponownie zalegalizowane przez organy administracji miar, a instrukcje obsługi poprawione.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odmierzacze paliw na stacjach benzynowych w większości spełniają wymagania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl