SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oferteo chce wejść na giełdę, prospekt w KNF

Oferteo, firma z branży usług oferowanych online na żądanie (tj. online on-demand services), złożyła do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z zamiarem przeprowadzenia oferty publicznej akcji i debiutu na rynku regulowanym GPW.

fot. Shutterstock.comArticle

Harmonogram oraz parametry potencjalnej transakcji zostaną przedstawione do publicznej wiadomości w momencie publikacji prospektu - podano w komunikacie.

Na datę złożenia wniosku o zatwierdzenie prospektu założyciele spółki, tj. Jarosław Pieczonka, Karol Grygiel oraz Przemysław Dziemieszkiewicz posiadają łącznie 5 883 231 akcji uprawniających do wykonywania 78,44 proc. ogólnej liczby głosów podczas walnego zgromadzenia. Akcje w liczbie 1.176.646, stanowiące 15,69 proc. ogólnej liczby głosów, należą do funduszu inwestycyjnego Point Nine Capital Fund, inwestującego w szybkorosnące, znaczące na światowym rynku platformy internetowe.

Oferteo działa w segmencie online on-demand services

Udział Oferteo w rynku usług oferowanych online na żądanie (online on-demand services) w Polsce, mierzony liczbą sesji użytkowników, wynosi ok. 68 proc.

W roku obrotowym 2020/21 (kwiecień 2020 r. – marzec 2021 r.) spółka wypracowała 27,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost r/r o 84 proc. W analizowanym okresie EBITDA wyniosła 8,6 mln zł, generując wzrost r/r o 271 proc. Zysk netto ukształtował się na poziomie 6,8 mln zł, czyli o 267 proc. więcej w ujęciu r/r.

Działalność Oferteo skupia się na łączeniu, za pośrednictwem internetowej platformy oferteo.pl, osób i firm zainteresowanych zakupem różnorodnych usług i produktów z ich wykonawcami i dostawcami. Spółka oferuje zleceniodawcom szybki, bezpłatny i bezpośredni dostęp do specjalistów gotowych do zrealizowania ich konkretnych zleceń.

- Od momentu uruchomienia platformy Oferteo.pl systematycznie zwiększamy skalę działania. Nasz wzrost, szczególnie szybki w ostatnich latach, napędzany jest przez dynamicznie rosnące zainteresowanie użytkowników poszukiwaniem usług w Internecie oraz stale poprawiane KPI spółki. Należą do nich m.in. wiodąca na naszym rynku liczba sesji użytkowników – ponad 50 mln w ubiegłym roku obrotowym, jak i współczynniki konwersji. Fakt, że obsługujemy tak wiele branż oraz skuteczny e-marketing pozwalają z roku na rok powiększać grono osób i firm korzystających z platformy w celu znalezienia odpowiedniego specjalisty. Efektywne kanały dotarcia i odpowiednio wysoki poziom obsługi klienta powodują z kolei, że wykonawcy coraz chętniej korzystają z Oferteo, aby pozyskiwać klientów i zamówienia. Uważamy, że rynek główny GPW będzie idealnym miejscem do kontynuacji naszego wzrostu - komentuje Przemysław Dziemieszkiewicz, członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Oferteo.

Dołącz do dyskusji: Oferteo chce wejść na giełdę, prospekt w KNF

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
wystarczy poczytać opinie w internecie o nich... nigdy wiecej.
odpowiedź