SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duży wzrost Fokus TV w lipcu. TVN Turbo wyprzedziło TVP Historię

W lipcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Canal+ Dokument, a najwięcej straciło BBC Brit - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w lipcu 2020 roku wyniósł 1,16 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zwiększył się o 16,53 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugą lokatę (z trzeciej) awansowało TVN Turbo. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,60 proc., po wzroście udziału w porównaniu do lipca 2019 roku o 19,76 proc.

Na trzecie miejsce spadł kanał TVP Historia (w dół o 7,84 proc. do 0,58 proc. udziału). Stacja odnotowała największy spadek w zestawieniu.

24. miejsce zajął Canal+ Dokument, którego średni udział w lipcu br. wyniósł 0,04 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 207,69 proc.

Z kolei najwięcej straciło BBC Brit, które spadło z miejsca 17. na 23. Udział kanału zmalał o 60 proc. do 0,04 proc.

W grupie komercyjnej w lipcu 2020 roku liderem był Fokus TV. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,11 proc., po wzroście o 16,04 proc.

Na drugą lokatę spadło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 1,02 proc. (do góry o 6,46 proc.). Podium uzupełnia kanał Discovery Channel, który awansował z miejsca czwartego (0,64 proc.; + 16,70 proc.).

W tej grupie wiekowej również największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Canal+ Dokument, którego średni wynik wzrósł o 261,54 proc. do 0,05 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu też znalazł się kanał BBC Brit - strata stacji wyniosła 77,08 proc. do 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Duży wzrost Fokus TV w lipcu. TVN Turbo wyprzedziło TVP Historię

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl