SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oglądalność kanałów informacyjnych wzrosła o 71 proc. „W sytuacji kryzysowej Polacy szukają informacji”

W marcu br. nowym liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych było TVP Info. Z kolei w grupie 16-49 pierwsze miejsce zajęła stacja TVN24. Łączny udział wszystkich kanałów newsowych wzrósł o 71 proc. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Liderem kanałów informacyjnych zostało w marcu 2020 roku TVP Info, którego średni dobowy udział wyniósł 6,50 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 109,47 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, TVP Info pochwalić się mogło najwyższą miesięczną oglądalnością od kilkunastu lat (i jedną  z najwyższych w historii nadawania stacji).

- Rekordowo wysokie wyniki oglądalności TVP Info wynikają z faktu, że w sytuacji kryzysowej wywołanej epidemią koronawirusa Polacy szukają rzetelnych, sprawdzonych i wiarygodnych informacji. Warto również zwrócić uwagę na szereg inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dzięki nim możemy przygotowywać nowoczesny program w atrakcyjnej formie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Nasi dziennikarze nie ograniczają się tylko do relacjonowania wydarzeń, ale starają się także pomagać widzom, których dotknęły skutki epidemii. Stąd w naszej ramówce pojawiły się dwie nowe pozycje: „Koronawirus Poradnik” oraz „Antykryzys Poradnik”. Oba programy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zaufanie widzów jest dla nas zobowiązaniem do jeszcze lepszej pracy - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugą lokatę spadł TVN24. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 5,85 proc. (po wzroście o 40,34 proc.). Stacja zanotowała najwyższy miesięczny udział w historii.

Podium uzupełnia Polsat News, który awansował z czwartej lokaty. W ubiegłym miesiącu kanał miał 2,47 proc. udziału (również historyczny rekord), po wzroście względem marca 2019 roku o 169,73 proc. największym w zestawieniu. Stacja od 20 września ub.r. w ramach testów nadaje na multipleksie czwartym DVB-T w m.in. Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wzrost-ogladalnosci-polsatu-news-dzieki-obecnosci-w-dvb-t

Na kolejną pozycję spadł kanał TVP3 z udziałem na poziomie 1,16 proc. Jego wynik względem marca zeszłego roku wzrósł o 20,79 proc.

Czołową piątkę uzupełnia TVN24 BiS, którego wyniósł 0,60 proc. (do góry o 51,27 proc.).

Tylko Superstacja na minusie

Jedyną stratę oglądalności zanotowała Superstacja, która w zestawieniu spadła z szóstej na siódmą lokatę. Jej wynik zmniejszył się o 67,58 proc. do 0,06 proc. udziału. Pod koniec września ub.r. wystartowała nowa ramówka Superstacji, w ramach której codziennie nadawane są trzy godziny premierowego programu. Zmianie uległa oprawa kanału oraz pojawili się nowi prowadzący. - Będziemy pierwszym polskim telewizyjnym tabloidem - zapowiedział Grzegorz Jankowski, dyrektor programowy Superstacji, który pracował nad nową ramówką od lipca ub.r.

Największy udział (7,66 proc.) wśród grup kanałów newsowych w lutym br. miała Telewizja Polska, mająca w portfolio stacje TVP Info oraz TVP3 i notująca wzrost o 88,57 proc. Stacje te wyprzedziły anteny newsowe Telewizji TVN, których udział zwiększył się o 41,28 proc. do 6,45 proc. (łączne dane dla TVN24 i TVN24 BiS).

Rynek kanałów informacyjnych wzrósł o 71 proc.

Łączny rynkowy udział wszystkich dostępnych na rynku stacji informacyjnych w marcu 2020 roku wyniósł 16,79 proc. Było to o 70,87 proc. więcej niż w marcu 2019 roku.

Grupa komercyjna dla TVN24

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w marcu 2020 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 4,85 proc., po wzroście o 110,92 proc.

Na drugim miejscu umocniło się TVP Info (3,67 proc. udziału, do góry o 206,42 proc.). W tym ujęciu trzeci był Polsat News (2,51 proc.; + 364,70 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Również i tutaj jedyny spadek - o 62,86 proc. do 0,04 proc. - odnotowała Superstacja.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 5,49 proc. udziału, po wzroście o 109,75 proc.

Wszystkie stacje newsowe w tym ujęciu miały 12,49 proc. udziału w rynku, po wzroście o 148,39 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oglądalność kanałów informacyjnych wzrosła o 71 proc. „W sytuacji kryzysowej Polacy szukają informacji”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiciu
Polacy wiedzą gdzie jest prawda - TV w Polsce ma 100% wzrost oglądalności, a TVN24 tylko 40%!!!
odpowiedź
User
Mariusz
To kiedy Jankowski i Adamczyk wylatują s SuperStacji? Już cały budynek Polsatu o tym huczy.
odpowiedź
User
Nkiciu
Polacy wiedzą gdzie jest prawda - TV w Polsce ma 100% wzrost oglądalności, a TVN24 tylko 40%!!!
pomyliłeś oglądalność z zasięgiem
odpowiedź