SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HGTV nowym liderem oglądalności. Stacja wyprzedziła TVN Style i Polsat Play

W maju 2019 roku nowym liderem oglądalności wśród kanałów lifestylowych zostało HGTV, które wyprzedziło Polsat Play i TVN Style. Największy wzrost w zestawieniu zanotowała Kuchnia+, a na czele spadków uplasował się kanał Active Family - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział HGTV w rynku telewizyjnym w maju 2019 roku wyniósł 0,66 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. W porównaniu do maja 2018 roku wynik ten zwiększył się o 38 proc. Wówczas stacja ta zajmowała trzecie miejsce.

Z pierwszej na drugą lokatę spadło TVN Style, którego wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 3,43 proc. i wyniósł 0,65 proc.

Podium, z udziałem wynoszącym 0,49 proc., uzupełnia Polsat Play (po spadku z drugiej pozycji). Wynik tego kanału zmalał o 2,56 proc.

Na ósmej lokacie (po awansie z dziewiątej) znalazła się Kuchnia+, która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu - wynoszącym 68,75 proc. do 0,11 proc.

Z kolei największą stratę zanotował kanał Active Family, który spadł z pozycji 8. na 11. Jego wynik zmalał o 32,53 proc. do 0,06 proc. Stacja ta nadaje od 2013 roku, ale w panelu Nielsena znajduje się od maja ub.r. Sprzedażą reklam tej stacji zajmuje się Biuro Reklamy Telewizji Polskiej.

Wśród widzów pomiędzy 16. a 49. rokiem życia pozycję lidera w maju br. zajęło TVN Style. Jego udział w tym ujęciu wyniósł 1,01 proc., po spadku o 4,79 proc.

Drugie miejsce zajął kanał HGTV (udział tej stacji względem maja ub.r. spadł o 1,42 proc. do 0,70 proc.), a podium uzupełnia Polsat Play (do góry o 7,03 proc. do 0,53 proc.).

Największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 96,08 proc. do 0,10 proc., zanotowała Kuchnia+. W tym ujęciu najwięcej straciło Lifetime - było to 39,13 proc. do 0,03 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HGTV nowym liderem oglądalności. Stacja wyprzedziła TVN Style i Polsat Play

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
robert
Ynowu nie ma TVN TURBO, aha
2 5
odpowiedź
User
Czyli w TVN...
...stworzyli kanał HGTV który zaczął wyprzedzać TVN Style który stworzyli w TVN?
3 1
odpowiedź
User
xyz
tvn style- do kasacji, martwy , nudny kanal, to samo mamy na tvn. Gwiazdy prywatnie- ok, sablewska ok, można je dac w tvn i spoko kanal zlikwidować.
2 4
odpowiedź
User
gość
bo turbo bo to bardziej kana dokumentalny i w tamtych danych jest uwzględniany :)

Ynowu nie ma TVN TURBO, aha
2 0
odpowiedź
User
seba
oglądalność 0,028 to ilu widzów? 3?
4 0
odpowiedź