„Korona królów” zyskała widzów. TVP1 stacją trzeciego wyboru

Pierwsze odcinki trzeciego sezonu „Korony królów” oglądało średnio 1,13 mln widzów, o 90 tys. osób więcej niż początek drugiej serii. TVP1 w czasie emisji telenoweli zajmuje trzecie miejsce w rynku.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
„Korona królów” zyskała widzów. TVP1 stacją trzeciego wyboru
fot. TVP

Średnia widownia dwunastu odcinków trzeciej edycji telenoweli, wyemitowanych w okresie od 9 do 26 września 2019 roku wyniosła 1,13 mln osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 10,35 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 5,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,14 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Produkcja emitowana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

Najwięcej widzów przyciągnął odcinek produkcji pokazany 19 września. Śledziło go średnio 1,28 mln osób.

grafika

Względem początku drugiej serii emitowanej jesienią ub.r. „Korona królów” zyskała 90 tys. widzów. Średnia widownia cyklu w okresie od 3 do 20 września 2018 roku wyniosła 1,04 mln osób, co dało TVP1 odpowiednio 10,92 proc., 5,21 proc. i 6,30 proc. udziału.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ogladalnosc-lesniczowka-tvp1-4-sezon-zyskal-widzow,7170836543232129a ##

Z danych telemetrycznych wynika, że TVP1 w czasie emisji trzeciego sezonu „Korony królów” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym w grupie 4+. Pierwszy wśród czterech głównych stacji telewizyjnych w tym czasie jest TVN (13 proc.; „Ukryta prawda”), drugi - Polsat (11,55 proc.; „Pierwsza miłość” i początek „Wydarzeń”), a czwarta - TVP2 (4,79 proc.; gł. „Gotowi do gotowania. Start!”).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59, ale w tych ujęciach Jedynka ma większą stratę do Polsatu i TVN.

grafika

W trzecim sezonie cyklu fabuła telenoweli koncentruje się na dynastii Jagiellonów. W pierwszym teaserze trzeciego sezonu „Korony królów” poinformowano, że w role Władysława Jagiełły i Jadwigi Andegaweńskiej wcielają się Wasyl Wasyłyk i Dagmara Bryzek.

Widzowie oglądać mogą również takich aktorów jak: Dorota Naruszewicz (w roli matki Władysława Jagiełły), czy Natalia Lesz (kapłanka Ragana). W trzecim sezonie pojawiła się również część obsady aktorskiej znanej z drugiego sezonu „Korony królów” - m.in. Marcin Rogacewicz (Jaśko), czy Paulina Lasota (Cudka). Akcja serialu rozpoczyna się na przełomie 1376-1377 roku.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wspólny newsroom Wyborcza.pl i Gazeta.pl. Szefowa ma dwójkę zastępców

Wspólny newsroom Wyborcza.pl i Gazeta.pl. Szefowa ma dwójkę zastępców

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia