SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lombard. Życie pod zastaw” zyskał 212 tys. widzów. Jesienią TV Puls pokaże kolejną edycję

Czwarty sezon serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw” oglądało średnio 959 tys. widzów, o 212 tys. osób więcej niż druga edycja pokazywana rok temu. Nowe odcinki produkcji stacja pokaże w jesiennej ramówce - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Telewizja Puls czwarty sezon serialu „Lombard. Życie pod zastaw” pokazywała w dni powszednie o godz. 19.00, w okresie od 25 lutego do 3 maja br. Średnia widownia wszystkich 50 odcinków wyniosła 959 tys. osób. Przełożyło się to na 7,02 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 8,58 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z poszczególnych odcinków oglądało średnio 1,67 mln widzów w 4+.

Jeszcze wyższe wyniki serial „Lombard. Życie pod zastaw” notował wśród widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. W DVB-T 4+ udział produkcji wyniósł 10,74 proc., a w DVB-T 16-49 - 14,64 proc.

Najwięcej widzów zgromadził odcinek wyemitowany 20 marca br. Oglądało go 1,20 mln osób (8,24 proc. udziału). W grupie komercyjnej 16-49 zainteresował on 560 tys. osób, a jego SHR% wyniósł 10,98 proc.

Dla porównania, drugi sezon produkcji pokazany wiosną ub.r. (w okresie od 26 lutego do 9 maja ub.r.) oglądało średnio 747 tys. widzów, co przełożyło się na 5,66 proc. udziału w 4+, 7,01 proc. w 16-49, 9,93 proc. w DVB-T 4+ i 14,95 proc. w DVB-T 16-49. Oznacza to, że serial zyskał 212 tys. widzów.

Średni udział TV Puls w dni powszednie w okresie od 25 lutego do 30 kwietnia br. wśród wszystkich widzów wyniósł 3,52 proc., w grupie komercyjnej 16-49 było to 3,86 proc., w grupie DVB-T 4+ - 5,80 proc., a w grupie DVB-T 16-49 - 6,85 proc. Oznacza to, że produkcja wyraźnie podwyższa oglądalność stacji w każdej analizowanej grupie.

Warto dodać, że powtórki serialu „Lombard. Życie pod zastaw” z poprzedniego dnia pokazywane w dni powszednie o 18.00 w okresie od 26 lutego do 3 maja br. miały średnio 523 tys. widzów (odpowiednio 4,53 proc., 4,74 proc., 7,50 proc. i 8,02 proc. udziału). Z kolei powtórki tych samych odcinków o godz. 8.00 śledziło 199 tys. osób (4,65 proc., 4,98 proc., 8,18 proc. i 10,79 proc. udziału).

Bardzo dobre wyniki oglądalności notowały maratony serialu pokazywane w sobotnie poranki, które w okresie od 2 marca do 4 maja br. przyciągały 425 tys. widzów (6,13 proc., 6,52 proc., 11,39 proc. i 14,04 proc. udziału).

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Puls i Studio A podjęły decyzję o kontynuacji serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Właśnie rozpoczynają się prace nad piątym sezonem produkcji (liczącym 60 odcinków), którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

- Jesienią miną dwa lata od premiery „Lombardu…” w TV Puls. W tym czasie stworzyliśmy wraz ze Studiem A serial, który pozyskał rzesze fanów i notuje znakomite wyniki oglądalności. Widzowie okazali nam ogromne zaufanie, dwukrotnie przyznając „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia. A na 5. sezon przypada jubileuszowy, 200. odcinek „Lombardu…”. To wszystko bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls. - Dziękujemy stacji za wspólne, bardzo intensywne dwa lata, a widzom, za rosnącą oglądalność i że nas docenili dwiema Telekamerami Tele Tygodnia. Cieszymy się, że możemy realizować kolejny sezon, nasi scenarzyści już pracują nad ciekawymi historiami - dodaje Anna Skowrońska, prezes zarządu Studio A.

Za produkcję serialu „Lombard. Życie pod zastaw” odpowiada Studio A. Jego fabuła rozgrywa się w środowisku właścicieli lombardu. W każdym odcinku widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności.

W głównej roli - właściciela lombardu - występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Dorota Kamińska, Henryk Gołębiewski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni. W serialu pojawiają się też znani goście - do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Krzysztof Hanke, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Lombard. Życie pod zastaw” zyskał 212 tys. widzów. Jesienią TV Puls pokaże kolejną edycję

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spike
Największą oglądalność miał drugi odcinek serialu, wyemitowany 26 lutego, było to 1,19 mln osób.
odpowiedź
User
iksiński
Czyli porównywalne z Szóstką w prime Time TVN.
odpowiedź
User
Elż
Czwarty sezon Lombardu, wizjonerstwo prezesa Dariusza przynosi niesamowite rezultaty
odpowiedź