SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Fakty” na czele oglądalności dzienników. „Wiadomości” straciły ponad 400 tys. widzów

Liderem oglądalności programów informacyjnych w lipcu br. były „Fakty”. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły serwisy TVP1: „Wiadomości” i „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Justyna Pochanke, fot. tvn Article

„Fakty” w lipcu 2017 roku oglądało średnio 2,26 mln widzów, co zapewniło TVN 22,90 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 5,05 proc. widzów, czyli 120 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 23,16 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,39 mln widzów, co przełożyło się na 24,22 proc. udziału. Było to o 5,18 proc. mniej, niż w lipcu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała najbardziej w zestawieniu - o 17,65 proc. (417 tys. widzów). W lipcu 2017 roku wyniosła ona 1,82 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 18,01 proc. (rok wcześniej było to 21,25 proc.).

Podium uzupełnia „Teleexpress” Jedynki. Widownia tego dziennika zmniejszyła się o 16,31 proc. (355 tys. osób) do 1,82 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 26,66 proc. do 23,08 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Telewizji Polsat. Widownia tego dziennika na głównej wyniosła 1,38 mln osób, po spadku o 3,24 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w lipcu br. oglądało 1,53 mln widzów, czyli o 4,19 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 5,17 proc. do 991 tys. widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lipcu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 4,82 proc. do 773 tys. oglądających.

Również i tutaj najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 23,88 proc. do 435 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” na czele oglądalności dzienników. „Wiadomości” straciły ponad 400 tys. widzów

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicki
Ciekawe. Minął ponad półtora roku od dobrej zmiany w TVP i spadki nadal są bardzo wysokie. Myślałam że ktoś kto obraził się na nowe wiadomości to już to dawno je przestał oglądać i spadek będzie tak jak u reszty programów informacyjnych a tu prawie 18 proc spadku
82 21
odpowiedź
User
sss
Brawo Panie Kurski... W TVP dożynki :)
82 26
odpowiedź
User
Maciej Konserwatywny
Ten sądaż jest sfałszowany. Poczekajmy na wyniki CBOS-u.
72 22
odpowiedź
User
Ała
Myślałem, że potencjał spadków Wiadomości już wygasa. A on comiesięczne zaskakuje mnie swą świeżością.
Wychodzi na to, że program jakoś nie bardzo chce trafiać nawet do swego pisowskiego adresata. Bo te -24% u młodego widza przy -4,8% Faktów wygląda monstrualne.

A jeszcze ciekawiej Teleexpress. Niegdyś marka sama w sobie, dziś cień samego siebie.

Symetrystyczne Wydarzenia też bez szału. Nieźle w 4+, ale w obu komercyjnych po prostu słabo.

W zasadzie tylko Fakty trzymają się normalnego trendu spadków wynikających ze zwykłych zmian od telewizji ku internetowi. Inni spadają szybciej, niż socjologiczne powinni.
80 23
odpowiedź
User
worek z instrumentami
Lewacki serwis informacyjny ma niższe słupki oglądalności od konserwatywnych "Wiadomości"? Pfff. Dla mnie to żadne zaskoczenie! Zdziwiłbym się, gdyby było odwrotnie. Ale że w dzisiejszych czasach obleśne lewactwo w mediach lepiej się sprzedaje, to jest coś oczywistego. Na szczęście to nie świadczy o tym, że "Fakty" merytorycznie są lepszym programem.

PS. Przypominam, że Maciej konserwatywny od końca lipca pisze pod zmiennym nickiem, nigdy nie używa nicka Maciej konserwatywny. Nie ma też problemów z ortografią. Wpis o godzinie 06:25 (z sądażem) jest więc wpisem podłego, bezczelnego, obleśnego podszywacza, ale nikt już na to nie daje się nabrać, bo nawet mniej inteligentni czytelnicy już wiedzą, że Maciej ma zmienny nick.
24 73
odpowiedź