SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Teleexpress” liderem programów informacyjnych, „Wiadomości” zyskały najwięcej widzów

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w styczniu br. został „Teleexpress” pokazywany w TVP1 i TVP Info, który wyprzedził „Fakty”. Dziennik TVN odnotował największy spadek w zestawieniu. Z kolei liderem wzrostów były „Wiadomości” TVP1 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Studio „Teleexpressu” Article

„Teleexpress” TVP1 i TVP Info w styczniu 2020 roku oglądało średnio 3,27 mln widzów, co zapewniło stacjom 28,39 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 0,45 proc. widzów, czyli 15 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 27,25 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Warto dodać, że średnia oglądalność „Teleexpressu” w TVP1 w zeszłym miesiącu wyniosła 2,59 mln widzów, a w TVP Info - 674 tys.

Drugie były „Fakty”, które spadły z pozycji lidera. Ich oglądalność w TVN i TVN24 BiS w ciągu roku spadła o 11,47 proc. (najbardziej w zestawieniu), czyli o 417 tys. widzów. W styczniu 2020 roku wyniosła 3,22 mln osób (2,92 mln w TVN i 295 tys. w TVN24 BiS). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 22,61 proc. (rok wcześniej było to 24,17 proc.).

W grudniu ub.r. Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Przez najbliższe miesiące Adam Pieczyński będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1 i TVP Info. Widownia tego dziennika zwiększyła się najbardziej w zestawieniu, bo o 2,30 proc. (72 tys. osób) do 3,19 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku wzrósł z 19,94 proc. do 21,62 proc.

Dziennik w TVP1 śledziło 2,48 mln widzów, a w TVP Info było to 707 tys. osób.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia dziennika wyniosła 2,31 mln osób, po spadku o 5,92 proc. (35 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 2,06 mln osób, a w Polsacie News było to 247 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 0,64 proc. do 1,83 mln widzów (1,31 mln w Dwójce i 523 tys. w stacji informacyjnej).

„Fakty” liderem w grupie komecyjnej

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w styczniu 2020 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 12,50 proc. do 1,13 mln oglądających. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które śledziło 895 tys. osób (w dół o 4,82 proc.). Podium uzupełnia „Wiadomości” (714 tys. widzów; - 3,15 proc.).

Czwarty był Teleexpress” (704 tys. widzów; + 2,11 proc. - jedyny wzrost w zestawieniu), a piąta - „Panorama” (379 tys. widzów; - 4,76 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Teleexpress” liderem programów informacyjnych, „Wiadomości” zyskały najwięcej widzów

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
brawotvp
Gdyby jacyś uczuleni na TVP zaczęli pisać, że to zasługa skoków to należy podkreślić, że skoki są tylko 2 razy w tygodniu, a nie 7. Fajnie też jakby wspomnieli dlaczego ich zdaniem Fakty mają tak ogromny spadek.
75 18
odpowiedź
User
geopolitykagłupcze
Praca u podstaw takich ludzi jak dr J.Bartosiak, L.Sykulski czy I.Piotrzkowicz w końcu zaczyna przynosić wymierne efekty. Ogólnie polecam dowolne książki z geopolityki również ww. autorów, ta wiedza jest niezbędna, aby zrozumieć politykę.
29 6
odpowiedź
User
marketer
Niektórzy oglądają Wiadomości, bo to lepsze niż kabaret ;)
37 72
odpowiedź
User
Ja
Brawo! Wreszcie w TAI rządzi człowiek który zna sie na telewizji i to widać zarówno na antenie jak i na Placu. Brawo Jarek! Wykonałeś kawał dobrej roboty
48 25
odpowiedź
User
Piotr
Gdyby jacyś uczuleni na TVP zaczęli pisać, że to zasługa skoków to należy podkreślić, że skoki są tylko 2 razy w tygodniu, a nie 7. Fajnie też jakby wspomnieli dlaczego ich zdaniem Fakty mają tak ogromny spadek.
Może dlatego,ze 'tvn to cala prawda całą dobe"
46 7
odpowiedź