SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Ogólnopolskie Dni Produktu Polskiego'

Na przełomie maja i czerwca w sklepach sieci Tesco w całej Polsce odbędą się Dni Produktu Polskiego - akcja skierowana do konsumentów, promująca wybieranie polskich produktów na zakupach

Przez dwa tygodnie, poczynając od 26 maja, Polacy podczas codziennych zakupów będą spotykali się z hasłem „Kupując polskie produkty – dajesz pracę”  umieszczonym na plakatach na terenie marketów, a także w gazetce konsumenckiej Tesco. Pod tą nazwą od zeszłego roku prowadzona jest kampania społeczna skierowana do polskich konsumentów. „Chcemy, żeby akcja prowadzona wspólnie z Tesco była przypomnieniem o tym, jak ważny jest nasz indywidualny wybór zakupowy dla pracy i pomyślności innych ludzi. Po naszej ubiegłorocznej kampanii ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, że kupując taki czy inny produkt decydują do kogo trafią ich pieniądze. Jeśli jakość i cena kilku produktów są porównywalne, dlaczego nie mają trafić do firm dających zatrudnienie w Polsce?” – mówi Michał Czarniecki, rzecznik Fundacji Dajesz Pracę PL.

Akcja jest organizowana już po raz drugi - w 2004 roku Dni Produktu Polskiego odbyły się w mediach. W prasie i na antenie radia i telewizji pojawiły się materiały zachęcające: „starajcie się kupować polskie produkty, bo to daje pracę firmom i ludziom w Polsce”. „Tym razem idziemy o krok dalej” –  mówi Czarniecki – „jesteśmy obecni z naszym hasłem i zachęcamy do kupowania polskich produktów bezpośrednio w miejscach, gdzie dzisiaj podejmowanych jest najwięcej decyzji zakupowych, czyli w sklepach wielkopowierzchniowych”.

W tym roku do współpracy Fundacja wybrała sieć Tesco. „Doceniliśmy zaangażowanie społeczne Tesco i fakt, że sieć od wielu lat konsekwentnie stara się wybierać polskich producentów i dystrybutorów” – wyjaśnia Czarniecki - „w tej chwili spośród wszystkich produktów na półkach Tesco rekordowe 95% to produkty pochodzące od polskich producentów i dystrybutorów. Dzięki takiemu nastawieniu sieci, wielu lokalnych producentów może się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy.” W przyszłości Fundacja planuje organizację podobnych wydarzeń także z innymi sieciami handlowymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Ogólnopolskie Dni Produktu Polskiego'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl