SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ogromna awaria serwisów. Niedostępne Kwejk, Citeam, NaTemat

W poniedziałek od rana niedostępnych było kilka popularnych serwisów: Kwejk.pl, Money.pl, Citeam.pl oraz strony NextWeb Media na czele z NaTemat.pl. Wszystkie korzystają z usług hostingowych Beyond.pl.

Od wczesnych godzin porannych nie działało kilka serwisów z Grupy Allegro.pl: Citeam.pl, PayU.pl i Oferia.pl, przy czym samo Allegro.pl funkcjonuje normalnie. Za to niedostępny jest również Kwejk.pl, a przez kilka godzin nie działały Money.pl, Wykop.pl i Tablica.pl.

Wszystkie te strony korzystają z serwerów firmy Beyond.pl. - To tam nastąpiła awaria - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Białek, dyrektor Wykopu.

Ponadto przez kilka godzin niedostęne były wszystkie strony należące do NextWeb Media, m.in. NaTemat.pl oraz blogi Komorkomania.pl, Gadzetomania.pl, vBeta.pl i ABCzdrowie.pl. Nie można było nawet wejść na stronę samej firmy. - Korzystamy z infrastruktury firmy Centuria, która z kolei korzysta z łącz firmy Beyond.pl - wyjaśnia nam Adam Plona, dyrektor ds. produktów i rozwoju w NextWeb Ventures, spółce podległej NextWeb Media. - Z naszych informacji od operatora wynika, że przyczyną niedostępności serwisów była awaria zasilania w serwerowni Beyond.pl - dodaje.

O skali tej awarii świadczy popularność niedostępnych z jej powodu serwisów. W marcu br. sam Kwejk.pl miał 3,87 mln użytkowników, strony NextWeb Media - 2,85 mln, a Wykop.pl - 1,46 mln (zobacz szczegółowe dane).

- W godzinach porannych doszło do awarii obu naszych linii zasilania, wskutek czego przez dwie minuty nie mieliśmy prądu. Serwery w tym czasie zdążyły się zresetować, przez co niektóre ze stron, które hostingujemy, były niedostępne - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Romanowski, marketing manager Beyond.pl. - Ale usunęliśmy już wszystkie problemy - podkreśla.

Przed godz. 11 przywrócone zostały wszystkie strony NextWeb Media. - Przerwa w działaniu trwała prawie trzy godziny. Jeszcze w tej chwili są problemy ze zdjęciami, ale mamy nadzieję, że wszystko niedługo będzie OK - podsumował na NaTemat.pl Krystian Durma. W tym samym czasie wróciły też PayU.pl i Oferia.pl, a nieco później - Citeam.pl. Natomiast od ok. 13 dostępny był z powrotem Kwejk.pl. Przy czym - jak mówi nam Michał Romanowski - ten serwis nie jest obsługiwany przez Beyond.pl.

Dołącz do dyskusji: Ogromna awaria serwisów. Niedostępne Kwejk, Citeam, NaTemat

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bea
Wstyd i tyle. Jaki kraj, taki hosting.
odpowiedź
User
gość
Odnoszę wrażenie, że zdaniem niektórych komentarz bez negatywnego odniesienia do Polski nie jest kompletny...
odpowiedź
User
To wina Tuska
To wina Tuska
odpowiedź