SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OKO.press z większymi wpływami, ale z ponad milionem zł straty

Fundacja zarządzająca serwisem OKO.press w ub.r. zwiększyła przychody statutowe o prawie 10 proc., ale przy wzroście kosztów w tym zakresie o 45 proc. jej rentowność netto pogorszyła się z 771,8 tys. zł zysku do 1,08 mln zł straty.

Redakcja OKO.pressArticle

Wpływy statutowe Fundacji Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO wzrosły w ub.r. z 6,92 do 7,57 mln zł. W serwisie OKO.press nie są emitowane reklamy, fundacja zarabia wyłącznie z wpłat i darowizn. Od 2019 roku ma status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu można na nią wpłacać 1,5 proc. podatku dochodowego (do 2021 roku było to 1 proc.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty fundacji w zakresie działalności statutowej poszły w górę w ub.r. z 5,51 do 8,02, w zakresie ogólnego zarządu - z 565,4 do 717 tys. zł, pozostałe wydatki operacyjne - z 5,8 do 28 tys. zł, a koszty finansowe - z zera do 84,6 tys. zł.

Rentowność operacyjna wydawcy OKO.press zmalała z 848,7 tys. zł zysku do 1,16 mln zł straty, a rentowność netto - z 771,8 tys. zł zysku do 1,08 mln zł straty. Wskutek zeszłorocznej straty netto fundusz własny fundacji zmniejszył się z 1,96 mln do 869,7 tys. zł.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

Dołącz do dyskusji: OKO.press z większymi wpływami, ale z ponad milionem zł straty

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To dobrze
Tacy mogą upadać, straty byłyby zadne.
odpowiedź
User
Xxx
Sparafrazuje pewne powiedzenie:
Można wyjść z Wyborczej, ale Wyborzca nigdy z ciebie nie wyjdzie
odpowiedź
User
Opo
Surprised pikachu

Najbardziej "rewolucyjny" element GW nie radzi sobie na wolnym rynku. Powiedzmy sobie szczerze ich artykułów nawet nie trzeba czytać. Typowy czytelnik gdy tylko usłyszy kto jest autorem w 99 procent przypadków jest wstanie wydedukować jego treść. " Inwazja stonki ziemniaczanej na pola w Nikaragui " znaczy wina rządu, PiS lub/też kościoła
odpowiedź