SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olimpiada w Polskim Radiu

Ateny 2004 r. na antenie Polskiego Radia

W dniu 26 listopada 2002 roku Zarząd Polskiego Radia S.A. podjął decyzję o obsłudze medialnej Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach, mających odbyć się w dniach 13 – 29 sierpnia 2004 roku.

Przygotowania do radiowej obsługi „Ateny 2004” już się rozpoczęły – składane są zamówienia m.in. na stanowiska komentatorskie i reporterskie na poszczególnych obiektach sportowych, studia w Centrum RTV, połączenia telekomunikacyjne, noclegi.

Dziennikarze Polskiego Radia S.A. będą relacjonować wszystkie występy biało-czerwonych, a także inne ważne dla przebiegu ateńskich Igrzysk wydarzenia. W relacjach nie zabraknie rozmów z polskimi olimpijczykami i gwiazdami sportu z innych państw. Na antenie znajdzie się również miejsce na „polonica” oraz informacje o imprezach kulturalnych towarzyszących Olimpiadzie.

Najwięcej relacji z igrzysk przedstawi Program 1 – w godzinach 8.00 – 22.00 przewidziane są transmisje z rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach, a także rozmowy, komentarze, krajowe i zagraniczne echa olimpijskich wydarzeń. Całość uzupełnią ciekawe konkursy z nagrodami. W czasie trwania Igrzysk (13 – 29 sierpnia 2004 r.) w porannym paśmie radiowej „Jedynki” pojawi się „Kronika olimpijska”, stanowiąca podsumowanie wydarzeń poprzedniego dnia i zawierająca zapowiedź kolejnych.

„Trójka” zamierza od rana do późnego wieczora przekazywać swoim słuchaczom bieżące meldunki z przebiegu rywalizacji oraz materiały dźwiękowe stanowiące uzupełnienie serwisów informacyjnych.

Polskie Radio S.A. (które – jako członek Europejskiej Unii Nadawców EBU – wraz z Telewizją Polską S.A. ma co najmniej do roku 2008 zapewnioną wyłączność na relację z igrzysk) wydeleguje do stolicy Grecji kilkunastoosobową ekipę dziennikarsko – realizatorską.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olimpiada w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl