SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olivier Gers prezesem LiquidThread

Olivier Gers objął stanowisko prezesa w globalnej agencji branded kontentowej LiquidThreat, należącej do grupy Starcom MediaVest.

Olivier Gers

Olivier Gers

Olivier Gers będzie sprawował obowiązki prezesa LiquidThreat w londyńskim biurze Starcom MediaVest, podlegając Brianowi Terkelsenowi, który oprócz roli CEO grupy pełni także funkcję dyrektora wykonawczego agencji. Gersowi podlegać będą wszystkie rynki lokalne poza Ameryką Północną, która pozostaje pod zwierzchnictwem Brenta Poera.

Gers będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu LiquidThread na całym świecie poprzez nawiązywanie relacji z marketerami, lokalnymi studiami produkcyjnymi i sieciami dystrybucji. Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad ofertami lokalnych rynków z zakresu branded content, obejmującymi także strategie marketingu w sieci, modele partnerstwa biznesowego i rozwój programów dla marek. Rolą nowego prezesa będzie ponadto rozwój strategii mających na celu realizację kreatywnych pomysłów dla klientów grupy Starcom MediaVest.

Ostatnio Gers związany był z Endemol Group w Londynie, sprawując funkcję CEO w Endemol Worldwide Brands, niezależnej firmie producenckiej. Na tym stanowisku zajmował się monetyzacją praw pokrewnych do produkcji stanowiących własność Endemola, w tym telewizyjnych show takich jak Big Brother, Deal or No Deal, Wipeout i Star Academy. Zarządzał ponad 50-osobowym zespołem odpowiedzialnym za rozpowszechnianie praw obejmujących licencje, merchandising, eventy na żywo, sponsoring, strategie marek i publikacje muzyczne. Wcześniej sprawował funkcję dyrektora generalnego FremantleMedia Licensing Worldwide, gdzie zarządzał prawami pokrewnymi. Z kolei w IMG Worldwide piastował stanowisko senior vice presidenta, digital. Gers zdobył także tytuł Advertising Age Entertainment Marketer w roku 2007 i przez wiele lat był prelegentem na takich wydarzeniach takich jak MipTV, NATPE, World Congress of Sports, UBS Media and Communications Conference oraz Forbes Breakout Conference.

W Polsce LiquidThread pracuje dla takich firm jak m.in. Coca-Cola Poland Services, T-Mobile, Samsung, Mondelez Polska, Grupa Allegro, Avon Polska, Deichmann i ZT Kruszwica.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olivier Gers prezesem LiquidThread

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl