SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

On Board PR zbada wartości korporacyjne

On Board Public Relations przygotuje część międzynarodowego raportu dotyczącego wartości korporacyjnych 'Corporate Values Index'.

W ramach międzynarodowego projektu "Corporate Values Index", On Board Public Relations jest odpowiedzialny za przeprowadzenie badań oraz opracowanie indeksu wartości korporacyjnych w Polsce. Raport stworzony przez konsultantów On Board PR zostanie przekazany wybranym organizacjom pożytku publicznego. Spodziewana data publikacji opracowania to marzec 2006 roku.
 
Na spotkaniu w Paryżu, poświęconym indeksowi wartości korporacyjnych, członkowie sieci ECCO Network ustalili, że  w każdym z 15 krajów będzie on przygotowywany na podstawie wartości deklarowanych przez co najmniej 350 firm z 14 sektorów gospodarki, a następnie ujęty w lokalnym kontekście kulturowym. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie międzynarodowego wskaźnika wartości korporacyjnych, który umożliwi m.in. porównanie kultury organizacyjnej, na poziomie wyznawanych wartości.

"Wartości korporacyjne są często niedocenianym narzędziem w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy na zewnątrz oraz bardziej efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi. Często wartości korporacyjne wyznawane przez daną firmę decydują o tym  czy chcemy z nią współpracować, inwestować w nią czy też kupować jej produkty"- mówi Norbert Ofmański, dyrektor zarządzający On Board Public Relations.

Po raz pierwszy indeks wartości korporacyjnych został stworzony we Francji dwa lata temu, przez firmę reprezentującą sieć ECCO Network w tym kraju. Przebadano wówczas ponad 600 przedsiębiorstw z 13 sektorów gospodarki francuskiej. Firmy zostały podzielone na 3 kategorie ze względu na wielkość zatrudnienia. Jak pokazały badania, do najczęściej wybieranych wartości, należały: innowacyjność, uczciwość i odpowiedzialność.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: On Board PR zbada wartości korporacyjne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl