SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet chce uruchomić nową sieć komórkową

Onet chce poszerzyć źródła swoich przychodów i zaoferować Polakom nową sieć komórkową. Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) wydał dziś Onetowi.pl zezwolenie na świadczenie usług jako operator sieci wirtualnej.

Onet.pl stara się znaleźć nowe źródło przychodów - już dawno okazało się bowiem, że z podstawowej działalności wyżyć nie dadzą rady. Onet.pl oferuje więc nie tylko przestrzeń reklamową, ale i komercyjne konta pocztowe, dostęp do sieci, hosting, czy pośrednictwo w sprzedaży usług finansowych.

"Jako Onet.pl przekształcamy się w firmę medialno-komunikacyjną. Jeden produkt telekomunikacyjny już zaoferowaliśmy - jest nim Konekt, teraz mamy kilka kolejnych projektów, a jednym z nich jest Virtual Mobile Network Operator" - powiedział Reuterowi Łukasz Wejchert, wiceprezes Onet.pl, głównej spółki zależnej giełdowej Grupy Onet.

"Chcemy dzierżawić sieć od operatorów - rozmawiamy zarówno z Erą, Plusem jak i Ideą - i oferować telefony komórkowe pod własną marką. Czy będzie to Onet, wcale nie jest przesądzone. Chcielibyśmy znaleźć niszę, być może wśród ludzi, którzy korzystają dużo z Internetu i komórek i im zaoferować nasz produkt" - stwierdził Wejchert.

Wiceszef Onetu.pl powiedział, że na razie nie wiadomo ile będzie kosztowało uruchomienie usługi komórkowej Onetu, ani kiedy to nastąpi i jakich przychodów z tego tytułu firma się spodziewa. Stwierdził jedynie, że w Europie działa około 20 wirtualnych operatorów, którzy swoje miejsce na rynku znaleźli.

W Polsce usługi taki świadczyć mogą już firmy: Genesis, Millennium Communications, Nasza Telekomunikacja, Premium Internet, SM-Media, Tele2 Polska oraz Teleplus.

Wejchert nie powiedział czy Onet.pl będzie konkurował z innymi operatorami ceną. Podkreślił jednak, że firma będzie stawiała na zawartość, usługi dodane.

Koncern medialny ITI posiada 79,4 procent kapitału i 88,6 procent głosów na WZA Grupy Onet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet chce uruchomić nową sieć komórkową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl