SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet i NOIZZ z projektem multimedialnym #Wysychamy poświęconym suszy

Serwisy Onet.pl oraz NOIZZ (oba Ringier Axel Springer Polska) przygotowały reportaż multimedialny #Wysychamy poświęcony kwestiom ekologicznym. Projekt wystartował 19 sierpnia, odpowiadają za niego dziennikarze obu redakcji.

Article

W reportażu dziennikarze, fotografowie, operatorzy, graficy i informatycy we wspólnej pracy skupili się na tematyce suszy w Polsce, zwracając uwagę na problemy gospodarki wodnej kraju.

Projekt ma być częścią United Nations Global Compact #ACTNow, do której Ringier Axel Springer Polska dołączył jako pierwszy polski wydawca, by promować 17 celów zrównoważonego rozwoju, opracowanych przez ONZ. Do tej pory powstawały już specjalne materiały poświęcone ekologii i zmianom klimatycznym, poświęcone suszy w Polsce. Przy reportażu pracowali dziennikarze zarówno Onetu, jak i NOIZZ: Patryk Motyka, Daniel Olczykowski, Janusz Schwertner, Dawid Serafin; z NOIZZ.pl: Michał Bachowski, Paweł Korzeniowski, a także: fotograf – Maciej Krüger, operator – Krzysztof Hautz, Kacper Karaśkiewicz, montaż i lektor: Łukasz Hermanowski.

- Wykorzystaliśmy doświadczenia z dwóch poprzednich reportaży multimedialnych, które były wielkim sukcesem. Ten projekt był niezwykle wymagający, bo przygotowany przez dwie redakcje Ringier Axel Springer Polska - dziennikarzy Onetu i NOIZZ. Tym bardziej cieszę się, że to pierwszy reportaż multimedialny przygotowany z partnerem. Greenpeace był dla nas idealnym partnerem przy tym projekcie ze względu na swoją wiedzę na temat zmian klimatycznych - komentuje Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Filip Połoska, międzynarodowy redaktor naczelny NOIZZ stwierdza, że „o skomplikowanych tematach najlepiej opowiadać w prosty, ale efektowny sposób”. - Wierzę, że ten multimedialny reportaż spełnia właśnie taką rolę i że dotrze do wielu osób, które nie są do końca świadome konsekwencji zmian klimatycznych i złej gospodarki wodnej - zaznacza.

Podczas swojej pracy dziennikarze odwiedzili większe miasta i wsie, rozmawiali z ich mieszkańcami oraz z ekspertami od tematyki hydrologicznej. - Byliśmy w miejscowościach zniszczonych przez kopalnie, rozmawialiśmy z mieszkańcami pozbawionymi dostępu do wody, a na Kujawach sfilmowaliśmy obszary powoli zmieniające się w rozległe pustynie. W efekcie powstała opowieść o Polsce coraz mocniej doświadczonej przez skutki zmian klimatycznych i ignorancję kolejnych rządów - tłumaczy Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu i współautor reportażu #Wysychamy.

Partnerem projektu jest Greenpeace Polska, można go czytać i oglądać pod adresem: wysychamy.onet.pl.

Do tej pory Onet.pl realizował już dwa reportaże multimedialne: poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej z okazji 10. rocznicy oraz „Przystanek Polska”, pokazujący nasz kraj z perspektywy mieszkańców mniejszych miejscowości i miast.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet i NOIZZ z projektem multimedialnym #Wysychamy poświęconym suszy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl