SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet najczęściej cytowanym medium w czerwcu, rekord Wirtualnemedia.pl

Onet.pl był najczęściej cytowanym polskim medium czerwcu br., wyprzedzając RMF FM oraz Wirtualną Polskę - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Wirtualnemedia.pl znalazły się w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów internetowych.

Onet.pl otwiera czerwcowe zestawienie IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” z liczbą 3758 cytatów. Na informacje radia RMF FM powoływano się 2693 razy, a Wirtualnej Polski 2493.

W zestawieniu ogólnym znalazły się cztery tytuły prasowe, trzy stacje radiowe, pięć telewizyjnych oraz trzy serwisy internetowe.

Najczęściej cytowane media w internecie

Onet, Wirtualna Polska i wPolityce.pl tworzą pierwszą trójkę najczęściej cytowanych mediów internetowych w Polsce. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl, który zajął miejsce czwarte, w czerwcu powoływano się 596 razy.

Najbardziej opiniotwórcze media - telewizja i radio

TVN24 zajął pierwszą pozycję w rankingu z liczbą 2073 cytowań. Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN oraz Polsat News.

RMF FM ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.

 

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

W rankingu najczęściej cytowanych dzienników wygrywa „Rzeczpospolita” (2311 cytowań), wyprzedzając  „Gazetę Wyborczą” (1738 cytowań) i „Dziennik Gazetę Prawną” (1186 cytowań).

Najczęściej cytowanym tygodnikiem był „Wprost”. Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Newsweek”, a trzecie – „Sieci”.

„Perspektywy” znalazł się na pierwszym miejscu wśród w miesięczników.

Najczęściej cytowane media ekonomiczne i regionalne

 

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie – do „Bankier.pl”

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, na którego informacje powoływano się w czerwcu 243 razy. Rozgłośnia wyprzedziła Radio Gdańsk i "Gazetę Wrocławską".

Badanie przeprowadzono na podstawie 37 122 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 czerwca 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 38 102 razy (27 992  w portalach internetowych, 3 974 w prasie, 4 098 w telewizji i 1 058  w radio).

Dołącz do dyskusji: Onet najczęściej cytowanym medium w czerwcu, rekord Wirtualnemedia.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pi
Brawo Onet! Tak trzymać!
odpowiedź
User
Tom
To na pewno jest godne odnotowania, ale fakty sa brutalne - Onet jak i caly RAS spada miesiac po miesiacu. Nie sa juz liderem chyba w niczym. Czy sa bardziej ambitni niz pozostali? moze troche, sek w tym, ze Rzepa tez jest i wiadomo gdzie jest. W dudzie.
odpowiedź