SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Onetu uruchamia punkt dla dzieci z Ukrainy

Punkt adaptacyjny dla dzieci z Ukrainy oraz ich opiekunów powstanie w warszawskim biurze Ringier Axel Springer Polska przy ul. Domaniewskiej 49. "Projekt Świetlica", którego pomysłodawcą jest Mark Dekan, powstaje we współpracy z Fundacją Dla Wolności oraz KIDS&Co. Dwujęzyczne Przedszkola i Żłobki  i zaoferuje opiekę dla najmłodszych oraz warsztaty i szkolenia orientacyjne dla dorosłych.

Mark DekanArticle

- Od 1 maja br. będziemy pracować w hybrydowym systemie smart work, tj. trybie pracy ustalanym przez menadżera ze swoim zespołem, odzwierciedlającym specyfikę, dynamikę i cele do osiągnięcia danego zespołu. Dzięki elastycznemu zespołowemu podejściu do sposobu pracy w biurze i wielkim sercom naszych pracowników jesteśmy w stanie realnie wesprzeć i użyczyć część wolnej przestrzeni na 4. piętrze w Warszawie dla „Projektu Świetlica" - mówi nam Katarzyna Gaweł-Brudkiewicz z biura prasowego Ringier Axel Springer Polska.

Pomysłodawcą powstania punktu jest Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska. - W ostatnich tygodniach Polacy zaoferowali ogromną pomoc, udostępniając miejsca w swoich domach, zmieniając swoje codzienne życie, aby wesprzeć sąsiadów z Ukrainy. Odzew był ogromy i niespotykany wcześniej. Potrzebne są jednak długoterminowe i trwałe rozwiązania, które pozwolą uchodźcom rozpocząć nowe życie, zintegrować się i stworzyć przyszłość dla nich i ich dzieci. Potrzebna jest przestrzeń i integracja. My możemy to zaoferować. Dlatego zdecydowaliśmy się oddać część naszej przestrzeni biurowej i uruchomić punkt opieki nad dziećmi w połączeniu z miejscem oferującym wsparcie adaptacyjne dla ich rodziców i opiekunów. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy osobom uchodźczym w funkcjonowaniu w Polsce i w znalezieniu pracy. Mamy też nadzieję, że do projektu dołączą inne firmy i przeznaczą swoje powierzchnie na opiekę nad dziećmi - mówi Mark Dekan.

Opieką w "Projekcie Świetlica" zostanie początkowo objętych 25 dzieci wraz z opiekunami. W dalszym etapie projekt może objąć ok. 60 dzieci. Dzieci będą podzielone na grupy wiekowe, otrzymają całodzienne wyżywienie i opiekę wykwalifikowanej kadry KIDS&Co. Zajęcia i zabawy będą się odbywać w języku ukraińskim i polskim, a podopieczni będą otoczeni stałą opieką psychologów i pedagogów.

Poza opieką nad dziećmi, w biurze Ringier Axel Springer Polska będą również przeprowadzane warsztaty integracyjne dla rodziców/opiekunów, zorganizowane przez Fundację dla Wolności, która specjalizuje się w pomocy dla cudzoziemców w sytuacji migracji przymusowej.

Koncepcja „Projektu Świetlica” zakłada zarówno indywidualne konsultacje z asystentem integracyjnym, udzielającym informacji m.in. o kontakcie z instytucjami i innymi podmiotami, jak również motywuje do podejmowania działań i łączy z innymi specjalistami (prawnikami, psychologami itp.). Asystent wspiera organizacyjnie w udziale w zajęciach grupowych, relaksacyjnych, manualnych, tematycznych, spotkaniach ze specjalistami, kursach języka polskiego czy też kursach orientacyjnych.

Projekt "Świetlica" prowadzi nabór w pierwszej fazie dla 25 dzieci wraz z opiekunami. O zgłoszenia proszone są osoby dotknięte uchodźctwem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo, w ramach projektu organizowany jest nabór osób do pracy z dziećmi. Poszukiwani są wielojęzyczni edukatorzy i edukatorki m.in. ze znajomością języka angielskiego i polskiego, rosyjskiego i ukraińskiego. Oferowane jest zatrudnienie na stanowisku opiekuna/opiekunki Ukrainkom/Ukraińcom posiadającym wykształcenie pedagogiczne lub potwierdzone doświadczenie w pracy z dziećmi.

Onet z serwisem po ukraińsku

To kolejna już akcja Ringier Axel Springer Polska, mająca na celu wspomaganie ogarniętej wojną Ukrainy i jej mieszkańców, uciekających do Polski.

W ramach akcji „10% przychodu w 10 dni dla dzieci z Ukrainy” część przychodu netto ze sprzedaży powierzchni reklamowej premium RAS Polska, przez 10 dni kwietnia przekazywane było na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce Polska, które ma pod swoją opieką dzieci z ukraińskiego domu dziecka.

Od początku marca na stronie głównej portalu funkcjonuje serwis Onet Ukraina. W języku ukraińskim dostępna jest również usługa pocztowa Onetu. Już pod koniec lutego natomiast na stronę główną trafił największy ukraiński kanał informacyjny - Ukraina24. Można oglądać go bezpłatnie, a transmisję uzupełnia symultaniczne tłumaczenie na język polski.

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w lutym br. stronę główną Onetu odwiedziło 12,1 mln użytkowników (czyli 40,63 proc. wszystkich internautów w Polsce), każdy spędził na niej średnio 49 minut i 33 sekundy.

Dołącz do dyskusji: Właściciel Onetu uruchamia punkt dla dzieci z Ukrainy

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bonet
Czy te oczy mogą kłamać, chyba tak
odpowiedź
User
rk72
po 48 dniach .pod publike niemieckie nazistowskie wydawnictwo
odpowiedź
User
Wyborca PIS z Podkarpacia
To nie bedzie już quizu o Putinie ?
odpowiedź