SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza serwis Onet Ukraina

Po pozytywnym odzewie na publikację Strefy Ukraińskiej na stronie głównej Onet.pl (Ringier Axel Springer Polska), zostaje uruchomiony serwis Onet Ukraina. Pod adresem Ukraina.onet.pl ukraińskojęzyczni użytkownicy zyskują dostęp do poczty elektronicznej i ogłoszeń, do dwudziestoczterogodzinnej relacji na żywo a także do artykułów o aktualnej sytuacji w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej.

Article

W ubiegły piątek na stronie głównej Onetu ruszyła sekcja ukraińska. Teraz uruchomiono serwis Onet Ukraina (Ukraina.onet.pl).

W serwisie publikowane są newsy z Ukrainy i Polski, komentarze i niezbędne informacje dla Ukraińców przybywających do Polski. Ponadto kilka razy w ciągu dnia są publikowane aktualizowane mapy, które pokazują najnowsze ruchy i miejsca ataków rosyjskich wojsk. Wszystkie treści są dostępne w języku ukraińskim.

„Pierwszą ofiarą wojny jest zawsze informacja. Staramy się wypełnić tę lukę. Chcemy, żeby Ukraińcy, którzy uciekli do Polski, czuli się tu bezpiecznie, a to wymaga, żeby mieli dostęp w swoim języku do wiarygodnych informacji na temat tego, co dzieje się w Ukrainie” - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Redakcję serwisu Onet Ukraina tworzą nie tylko polscy dziennikarze z redakcji Onetu, Business Insidera, Medonetu, Auto Świata, Komputer Świat, Ofeminin, Noizz, ale i ukraińscy dziennikarze, którzy zgodzili się na współpracę. Niektórzy z nich zgłosili się sami, kiedy usłyszeli, że taki serwis powstaje.

Redakcja Onetu już współpracuje z grupą 15 tłumaczy języka ukraińskiego oraz trzema serwisami ukraińskojęzycznymi: Nasze Słowo (Nasze-slowo.pl/o-na), UA in Kraków (Uainkrakow.pl) oraz PolUkr (PolUkr.net). Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerskimi serwisami ukraińskojęzycznymi, których treści będą publikowane w serwisie Onet Ukraina. Wszystkie treści będą pojawiały się również na uruchomionych kanałach social media, na Twitterze oraz Facebooku.

Od środy w języku ukraińskim dostępna jest również usługa pocztowa Onetu.

Czytaj też: Onet z podcastem „Raport międzynarodowy. Ukraina”

W styczniu, według badania Mediapanel, strona główna Onetu zanotowała 9,63 mln użytkowników, 31,92 proc. zasięgu oraz 53 minuty i 26 sekund przeciętnego czasu korzystania.

W styczniu Onet był drugim najczęściej cytowanym medium w Polsce, jak wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Dołącz do dyskusji: Rusza serwis Onet Ukraina

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl