SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opel Corsa oraz Mitsubishi Grandis do naprawy

Właściciele Opla Corsy oraz Mitsubishi Grandis mogą mieć kłopoty - przedstawiciele koncernów poinformowali Prezesa UOKiK o wadach pojazdów zagrażających użytkownikom.

General Motors Poland powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre modele samochodów Opel Corsa D mogą stwarzać zagrożenia dla ich użytkowników. Problem związany jest z niewłaściwym umiejscowieniem tulei metalowo-gumowej (element wahacza), co może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Wada dotyczy pojazdów wyprodukowanych w 2007 roku w Hiszpanii (o numerach VIN 74000001-74186810) oraz Niemczech (o numerach VIN 76000001-760688172). Na polski rynek trafiło 2345 takich samochodów.

W przypadku Mitsubishi polski przedstawiciel koncernu (MMC Car Poland) poinformował Prezesa UOKiK, że posiadacze siedmiomiejscowej wersji samochodu Mitsubishi Grandis zostali powiadomieni o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu sprawdzenia mechanizmu blokującego oparcie siedzenia. Zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę, wadliwe funkcjonowanie blokady, w przypadku silnego uderzenia w tył samochodu, może doprowadzić do złożenia się drugiego rzędu siedzeń. W Polsce dotyczy to 36 pojazdów, wyprodukowanych w 2006 roku w Japonii.

Obie spółki zobowiązały się do przeprowadzenia bezpłatnej akcji serwisowej wadliwych modeli, w ramach której wykonane zostaną wszystkie niezbędne naprawy. Konsumenci, o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie, zostaną powiadomieni listownie.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyska informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny - informuje Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opel Corsa oraz Mitsubishi Grandis do naprawy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl