SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator Play sprzedaje obligacje za 750 mln zł

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, ogłosiła, że 13 grudnia zamierza wyemitować 7-letnie obligacje o wartości nominalnej 750 mln zł. Będą oprocentowane na stawkę WIBOR 6M plus 1,75 proc.

Article

W komunikacie giełdowym podano, że P4 oferuje maksymalnie 1,5 tys. obligacji serii A o wartości nominalnej 500 tys. zł każda. Tak duża wartość pojedynczego papieru wskazuje, że emisja jest skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

Obligacje mają zostać wyemitowane 13 grudnia br., a wykupione 11 grudnia 2026 roku. Ich oprocentowanie będzie wynosić WIBOR 6M plus 1,75 proc., odsetki będą wypłacane co pół roku, nie określono celu emisji.

P4 zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji do systemu obrotu Catalyst prowadzonego przez warszawską giełdę. Zaznaczono, że papiery dłużne zostaną wyemitowane „na podstawie wyjątku od obowiązku sporządzenia i zatwierdzenia prospektu emisyjnego”.

Operator Play zamierza wyemitować obligacje za maks. 2 mld zł

W połowie listopada P4 we współpracy z Santander Bank Polska i PKO BP ustanowiło programu emisji obligacji, w ramach którego firma będzie mogła zrealizować wielokrotnie emisję papierów dłużnych o łącznej wartości nominalnej do 2 mld zł.

- P4 zamierza dokonać pierwszej emisji obligacji w ciągu trzech miesięcy od ustanowienia Programu. Oferta obligacji będzie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych i będzie dokonana w trybie oferty publicznej na podstawie wyjątku od obowiązku sporządzenia i zatwierdzenia prospektu emisyjnego - zapowiedziano.

P4 jest główną spółką zależną notowanego na warszawskiej giełdzie Play Communications, który w trzecim kwartale br. osiągnął wzrost przychodów operacyjnych w skali roku o 5,2 proc. do 1,8 mld zł oraz 233,1 mln zł zysku netto (wobec 189,8 mln zł rok wcześniej). Na koniec września telekom miał 12,72 mln aktywnych klientów, w tym 9,11 mln abonentów. Wydatki marketingowe zwiększył o 29 proc.

Na koniec września br. łączne zadłużenie netto Play Communications wynosiło 6,8 mld zł, a jego relacja do zysku EBITDA firmy z ostatnich 12 miesięcy - 2,83. Na ten dług składało się przede wszystkim 5,77 mld zł obligacji i 1,01 mld zł pożyczki. W drugim kwartale br. firma wypłaciła swoim akcjonariuszom 368 mln zł dywidendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator Play sprzedaje obligacje za 750 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl