SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oponix.pl zmienia nazwę, w I poł. 2011 r. chce przenieść się na parkiet główny GPW

Oponix.pl, spółka notowana na NewConnect, planuje na najbliższym NWZA w maju zmienić nazwę na Motoricus, a w I połowie 2011 r. przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy, poinformowali w środę przedstawiciele spółki. Po ostatnich zakupach kilku spółek Motoricus oczekuje, że w ciągu 12 miesięcy wygeneruje 40 mln zł obrotów i zarobi 2,5 mln zł.

Oponix.pl zmienia nazwę, w I poł. 2011 r. chce przenieść się na parkiet główny GPW

W wyniku nabycia w marcu tego roku 100% udziałów w spółce Grist99, Oponix.pl przejął 100 % udziałów w spółkach: Aaltonen i Motoricus.com oraz 50% udziałów w Motoricus Motor Sport i 33% w HBZ. Powstała w ten sposób grupa kapitałowa, której działalność koncentruje się na dwóch głównych specjalizacjach: motoryzacyjnej i marketingowej. Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zaplanowanym na początek maja zapadnie decyzja o dokapitalizowaniu spółki przez obecnych akcjonariuszy do poziomu ok. 40 mln zł z ok. 6 mln zł obecnie oraz zmieni nazwę z Oponix.pl na Motoricus.

"Dokonana transakcja istotnie zwiększyła skalę działalności spółki. Zarząd prognozuje, że skonsolidowane przychody nowo utworzonej grupy po pierwszych 12 miesiącach od połączenia czyli do końca marca 2011 r. wyniosą 40 mln zł, a zysk netto ok. 2,5 mln zł" - powiedział na konferencji prasowej członek zarządu spółki, Witold Gazda.

Gazda dodał, że kolejnym krokiem w rozwoju Grupy jest wprowadzenie spółki na rynek regulowany w pierwszej połowie 2011 roku. Wprowadzeniu na rynek główny towarzyszyć będzie nowa emisja akcji, z której środki zostaną przeznaczone na budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego, rozwój sieci serwisowej fast fit a także platform B2B i B2C.

"Oczekujemy, że emisja przyniesie spółce 11-15 mln zł, a skierowana będzie raczej do inwestorów finansowych, a nie branżowych. Oceniamy, że ok. 60-70% wpływu z emisji pochłonie budowa centrum logistycznego, reszta po połowie zostanie wykorzystana na pozostałe 2 cele emisyjne" - sprecyzował prezes spółki, Piotr Gniadek.

Prezes wyjaśnił, że najbliższe miesiące spółka zamierza przeznaczyć na uporządkowanie nowo powstałej grupy kapitałowej oraz stworzenie procedur umożliwiających maksymalne wykorzystanie efektów synergii. Jednocześnie trwał będzie rozwój sieci placówek obsługi oraz skali sprzedaży.

"Obecnie mamy 5 własnych punktów sieci serwisowej fast fit, ale docelowo chcemy ją zwiększyć do 50. Będą one działały w systemie franszyzowym" - wyjaśnił Gazda.

Członek zarządu podkreślił także, że wehikułem reklamowo-marketingowym nowo powstałej grupy będzie spółka Motoricus Motor Sport, w której Motoricus posiada 50% udziałów. Drugim udziałowców jest rodzina Stec - specjaliści w budowie samochodów rajdowych - z kierowcą wyścigowym Mariuszem na czele.

"Celem powołania spółki, poza prowadzeniem własnego teamu sportowego, jest dystrybucja samochodowych akcesoriów sportowych oraz obsługa, wypożyczanie i budowa samochodów sportowych. Oprócz wartości reklamowych to także całkiem dochodowy biznes" - podsumował Piotr Gniadek.

Oponix.pl zadebiutowała na NewConnect w styczniu 2010 r. Przed debiutem spółka przeprowadziła ofertę prywatną o wartości 840 tys. zł. W ofercie sprzedano 1 mln istniejących akcji i 200 tys. nowych. Z emisji nowych akcji spółka pozyskała 140 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oponix.pl zmienia nazwę, w I poł. 2011 r. chce przenieść się na parkiet główny GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl