SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oppo, Swisscom i Ericsson rozwijają 5G w Europie

Firmy Oppo, Swisscom i Ericsson przeprowadziły pierwsze transmisje danych i połączeń głosowych za pośrednictwem komercyjnej, samodzielnej sieci 5G w Bernie. Do nawiązania połączeń wykorzystano rozwiązania sieciowe 5G Radio Dot System, 5G Core, IMS i urządzenia Oppo 5G.

Fot. PixabayArticle

Obecnie wszystkie aktywne sieci 5G w Europie są obsługiwane w trybie pracy, który nie jest samodzielny. Oznacza to, że choć gwarantują większą prędkość transmisji danych, ich sygnał opiera się na bazowej sieci 4G. Prognozuje się, że większość, a nawet wszystkie istniejące niesamodzielne sieci 5G będą stopniowo przekształcane w sieci zdolne do pracy w trybie samodzielnym, co zagwarantuje szybsze połączenia i natychmiastowy dostęp do szerokiego pasma częstotliwości 5G.

Podjęta w ostatnim czasie przez Oppo, Swisscom i Ericsson inicjatywa przybliża do pełnego wdrożenia samodzielnej architektury sieciowej 5G w skali całego kraju.

Projekt polegał na nawiązaniu połączeń głosowych i transmisji danych na pośrednictwem samodzielnej sieci 5G, za pomocą technologii Voice over New Radio (VoNR) oraz agregacji nośników z oprogramowaniem Ericsson Spectrum Sharing. Do nawiązania połączeń wykorzystano rozwiązania sieciowe 5G Radio Dot System, 5G Core i IMS w ramach platformy Ericsson NFVI oraz smartfony Oppo Find X2 Pro i Oppo Reno 4Z 5G wyposażone w dwa różne chipsety.

Dzięki połączeniu niskiego pasma spektrum FDD o szerokim zasięgu i średniego pasma spektrum TDD o dużej przepustowości, rozwiązanie Ericsson służące do agregacji nośników 5G zwiększa zasięg i przepustowości sieci 5G. Z kolei technologia Ericsson Spectrum Sharing może odegrać kluczową rolę dla dostawców sieci w procesie wdrażania samodzielnej architektury sieciowej 5G i zwiększania zasięgu sieci 5G.

"Z wielką radością i pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że wykonaliśmy kolejny ważny krok w celu wdrożenia samodzielnej sieci 5G w Europie na komercyjną skalę. Wierzymy, że w 2021 roku dynamika procesu wdrażania i wykorzystania technologii 5G przybierze na sile. OPPO będzie nadal prowadzić prace z firmami Ericsson i Swisscom, aby wspólnie badać potencjał technologii piątej generacji i tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania z myślą o europejskich użytkownikach sieci 5G." - powiedziała Maggie Xue, president Oppo Western Europe.

"(...) Przyszłość usług 5G będzie skupiała się wokół samodzielnych sieci 5G, a inwestując w samodzielne rozwiązania sieciowe 5G, inwestujemy także w nowe szanse dla Szwajcarii, które mogą stać się rzeczywistością dzięki rozwiązaniom takim jak np. plasterkowanie sieci czy dedykowane projekty wdrożenia sieci 5G w ramach lokalnej infrastruktury." - dodał Christoph Aeschlimann, chief technology and information officer w Swisscom.

Dołącz do dyskusji: Oppo, Swisscom i Ericsson rozwijają 5G w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl