SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Optimus chce odszkodowanie

Optimus wystąpi o odszkodowanie za błędy fiskusa

Optimus SA zatrudnił spółkę prawniczą do wystąpienia z powództwem przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie za straty poniesione wskutek błędnych decyzji organów podatkowych.

Podał Optimus we wtorkowym komunikacie.

„Zarząd OPTIMUS SA informuje iż w dniu 24 stycznia 2005 roku Spółka zawarła umowę na świadczenie usług prawnych z firmą Weil, Gotshal & Manges - Paweł Rymarz sp.k. z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem umowy jest reprezentowanie OPTIMUS SA oraz występowanie w imieniu Spółki z powództwem przeciwko polskiemu Skarbowi Państwa o odszkodowanie za straty poniesione przez OPTIMUS SA wskutek błędnych decyzji organów podatkowych i organów kontroli skarbowej” - podano.

Urząd skarbowy w 2001 roku zarzucił Optimusowi obejście prawa podatkowego i zażądał spłaty zaległości podatkowych z tytułu podatku VAT rzędu niemal 28 mln zł plus odsetki - sprawa dotyczyła wysyłania przez Optimus komputerów na Słowację i importowania z powrotem do Polski już bez VAT-u.

W 2001 roku były prezes Optimusa Roman Kluska został aresztowany, a sprawa trafiła do sądu. Pod koniec 2003 roku Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uchylając decyzje organów skarbowych zarzucające Optimusowi obejście prawa podatkowego orzekł, że Roman Kluska nie popełnił przestępstwa, a urząd skarbowy niesłusznie domagał się zwrotu podatku VAT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Optimus chce odszkodowanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl