SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange Cloud - wirtualny dysk w chmurze od Orange (wideo)

Orange udostępnił usługę Orange Cloud, oferując swoim klientom do 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej oraz darmowy transfer danych w obie strony (do i z chmury).

Orange Cloud - wirtualny dysk w chmurze od Orange (wideo)

Orange Cloud to usługa udostepniająca użytkownikom wydzieloną przestrzeń dyskową umieszczoną w tzw. wirtualnej chmurze, z którą można się łączyć za pomocą komputera, tableta czy smartfona z mobilnym lub stacjonarnym dostępem do internetu.

Każdy użytkownik Orange Cloud ma do dyspozycji własny obszar dysku, do którego dostęp jest chroniony indywidualnym hasłem. Może tam przechowywać zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty, a także dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi, udostępniając im wybrane zasoby poprzez portale społecznościowe lub pocztę e-mail.


Usługa umożliwia również tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych kontaktów, kalendarzy i innych informacji zapisanych w smartfonach czy tabletach. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia czy utraty urządzenia, dane można odzyskać z kopii przechowywanej w Orange Cloud, niezależnie od miejsca, w którym się przebywa.


Orange Cloud jest dostępny w trzech opcjach:
- 5 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury - dla klientów abonamentowych usług mobilnych Orange oraz Neostrady i pakietów z Neostradą,
- 1 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury - dla klientów usług mobilnych w ofercie Orange na kartę,
- 1 GB przestrzeni dyskowej - dla pozostałych klientów Orange oraz użytkowników nie będących klientami operatora.

Klienci usług mobilnych Orange, którzy potrzebują większej przestrzeni dyskowej, mają dodatkowo do wyboru pakiety płatne, z których mogą korzystać w formie miesięcznego abonamentu.

Aby skorzystać z Orange Cloud należy mieć aktywne konto w serwisie orange.pl i aktywować usługę w zakładce orange.pl/cloud.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Cloud - wirtualny dysk w chmurze od Orange (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl