SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Abonenci Orange mogą przez trzy miesiące korzystać gratisowo z #hello5G

Od czwartku klienci Orange Polska korzystający z mobilnych planów abonamentowych mogą do końca kwietnia skorzystać z bezpłatnego dostępu do #hello5G. Funkcjonalność można uruchomić samodzielne, za pomocą aplikacji Mój Orange.

Article

Dostęp do sieci 5G w sieci Orange Polska był do tej pory ograniczony. Sieć dostępna była tylko w kilku planach abonamentowych: w Orange Love, w Planie Mobilnym 75, w Orange Flex przy zobowiązaniu co najmniej 80-złotowym i w prepaidzie za 39 zł.

Od czwartku dostępność darmowego dostępu sieci 5G się zwiększa, dzięki dostępnej promocji dla klientów posiadających mobilne plany abonamentowe, polegającej na możliwości skorzystania z bezpłatnego dostępu do #hello5G.

Jak włączyć 5G w sieci Orange Polska

Aby włączyć tę możliwość trzeba zalogować się do swojego konta abonenckiego w aplikacji Mój Orange (dostępnej bezpłatnie w App Store oraz Google Play) lub za pomocą strony internetowej operatora.

Następnie, z menu należy wybrać „Pakiety i usługi”, kliknąć w zakładkę „Internet” oraz aktywować „Możliwość korzystania z 5G”.

Kto może skorzystać z promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci posiadający wybrane oferty indywidualne lub plany dla firm. Są to: Plan Mobilny 35, 45 i 55 (klienci korzystający z Planu Mobilnego 75 mają możliwość korzystania z #hello5G już od startu tej sieci, 1 lipca 2020 roku), Plan Komórkowy, Orange Love, Orange Love Mini i Standard, Orange Love Extra lub Premium, zakupione przed 11 marca 2020 roku (klienci, którzy zdecydowali się na zakup tych pakietów 12 marca lub później, mogą już korzystać z #hello5G), Plan Firmowy S i M (przedsiębiorcy korzystający z Planów Firmowych L i XL mogą już korzystać z #hello5G) oraz oferta Dla Firm.

Dostęp będzie aktywny do 30 kwietnia 2021 roku. Po tym terminie dostęp do 5G dla użytkowników ofert nieobejmujących tej funkcjonalności, automatycznie wygaśnie. Klienci korzystający z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionych 12 marca 2020 roku lub później oraz Planów Firmowych L i XL będą mogli korzystać z 5G jak dotychczas.

Z promocyjnego dostępu do #hello5G mogą skorzystać klienci znajdujący się w zasięgu sieci 5G od Orange, dysponujący jednym urządzeń współpracujących z tą technologią oraz korzystający z karty SIM 4G LTE (USIM) lub wirtualnej karty eSIM.

Swoją sieć 5G pod nazwą #hello5G operator uruchomił w lipcu 2020 roku. Od połowy stycznia br. dostępna jest ona także w Trójmieście. W sumie korzystać z niej może 90 tys. mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu.

W trzecim kwartale 2020 roku Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abonenci Orange mogą przez trzy miesiące korzystać gratisowo z #hello5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl