SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska dostanie 12,5 mln złotych dopłaty za usługę powszechną w 2010 roku

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zdecydował, że Orange Polska otrzyma dopłatę w wysokości 12,5 mln złotych za usługę powszechną świadczoną przez operatora w 2010 roku. Dopłata jest związana z udzielaniem informacji o numerach telefonicznych oraz udostępniania spisu abonentów.

Article

Jak poinformował UKE obecna decyzja w sprawie dopłaty jest związana z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W 2012 r. regulator zdecydował, że Orange Polska nie należy się dopłata, jednak sąd nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Teraz UKE zdecydował że Orange Polska otrzyma dopłatę w wysokości 12,5 mln zł za usługi udzielania informacji o numerach telefonicznych oraz udostępniania spisu abonentów za 2010 r.

Jednocześnie regulator odmówił przyznania dopłaty do pozostałych kosztów usług jakie Orange Polska poniósł w związku z obowiązkiem świadczenia usługi powszechnej.

Do 2011 r. Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska) była wyznaczona przez regulatora do świadczenia usługi powszechnej. W kolejnych latach żaden z operatorów nie został wyznaczony do tego obowiązku, obecnie usługi powszechne są realizowane na zasadach rynkowych.

Na koniec ub.r. Orange Polska miał 366 tys. klientów internetu światłowodowego, wobec 214 tys. rok wcześniej. W ub.r. firma zanotowała spadek przychodów o 0,7 proc. do 11,27 mld zł oraz 190 mln zł zysku netto (wobec 60 mln zł straty w 2017 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska dostanie 12,5 mln złotych dopłaty za usługę powszechną w 2010 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl