SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange Polska i Plus zamykają internetowe bramki SMS. „To decyzja biznesowa”

Orange Polska zapowiedział że od 1 lutego 2020 roku jego internetowa bramka SMS przestanie działać. Podobną decyzję zapowiedział Plus, choć nie podał dokładnej daty wyłączenia usługi. Rok wcześniej swoją bramkę zamknął także Play. - Decyzja wynika ze spadającego zainteresowania usługą. To efekt ofert zawierających darmowe nielimitowane wiadomości SMS i MMS w ramach abonamentu - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

fot. Shutterstock.com Article

Internetowe bramki SMS funkcjonują w sieci od wielu lat i pozwalają na wysyłanie wiadomości SMS oraz MMS na telefony komórkowe z poziomu komputera i przeglądarki internetowej.

To rozwiązanie cieszyło się dużą popularnością w czasach gdy usługi związane z obsługą wiadomości SMS były dodatkowo płatne u operatorów, a telekomy często stosowały limity liczby darmowych SMS-ów w miesiącu. Obecnie bramki SMS straciły na popularności, a najwięksi polscy operatorzy odpowiedzieli na to zamykaniem tych platform.

Koniec bramki w Orange

Jako pierwszy swoją bramkę SMS zamknął w styczniu 2019 r. Play. Teraz dołączyli jego dwaj konkurenci – Orange Polska i Plus. Orange Polska na stronie swojej bramki SMS zapowiedział że niebawem będzie ona usunięta.

- 1.02.2020 usługa „SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona – zapowiada operator w komunikacie. - Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji „usuń wiadomość".

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska wyjaśnia motywy jakimi kierował się operator zamykając bramkę.

- Zamknięcie internetowej bramki SMS/MMS to decyzja biznesowa i wynika m.in., ze spadającego zainteresowania usługą – tłumaczy Wojciech Jabczyński. - To efekt upowszechnienia się smartfonów i ofert „no limit”, w których wiele usług klienci otrzymują w ramach abonamentu.

Bramka w Plusie do likwidacji

Podobny plan do Orange Polska ujawnił także Plus zapowiadając zamknięcie prowadzonej przez siebie platformy do wysyłania SMS-ów. Tutaj nie padają jednak żadne konkretne terminy.

- Informujemy o planowanym wyłączeniu usług Bramka SMS oraz Bramka SMS do sieci Plus – czytamy na stronie operatora. - W związku z tym od dnia 13 stycznia 2020 roku wyłączone zostaną numery SMS Premium: 7266, 7566 oraz 7966 umożliwiające kolejne zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS. Stan punktów mogą Państwo łatwo sprawdzić - po zalogowaniu się do konta w bramce SMS i wejściu w zakładkę "Konto". Zalecamy wykorzystanie punktów zgromadzonych na Państwa koncie do dnia zamknięcia Usługi. O terminie wyłączenia usług oraz dostępu do strony sms.plus.pl poinformujemy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem odrębnym komunikatem na stronie sms.plus.pl oraz na plus.pl/bramkasms jak również w wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu komórkowego przypisanego do Państwa konta.

T-Mobile nie rezygnuje

Po zrealizowaniu zapowiedzi przez Orange i Plusa jedynym dużym operatorem z funkcjonującą nadal internetową bramką SMS pozostanie T-Mobile Polska.

W rozmowie z nami Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile Polska zaznacza, że na razie operator nie ma żadnych konkretnych planów związanych z likwidacją swojej usługi wysyłania SMS-ów z internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska i Plus zamykają internetowe bramki SMS. „To decyzja biznesowa”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl