SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska obniża podwyżki z 3,5 do 1 proc., chce ograniczyć zwolnienia

Firma Orange Polska porozumiała się z działającymi w niej związkami zawodowymi co do obniżenia w br. poziomu podwyżek wynagrodzeń zasadniczych z 3,5 do 1 proc. Jednocześnie firma zapowiedziała „minimalizację liczby wręczanych wypowiedzeń z tytułu zwolnień grupowych do końca 2020 roku”.

Article

Od wielu lat Orange Polska w ramach tzw. umów społecznych ustala ze związkami zawodowymi limity odejść dobrowolnych z firmy i podwyżek pensji zasadniczych. Pod koniec ub.r. zawarto taką umowę na lata 2020-2021. Zapowiedziano, że w tym okresie z firmą w ramach odejść dobrowolnych będzie mogło pożegnać się do 2,1 tys. osób, a wynagrodzenie zasadnicze będzie podnoszone o 3,5 proc. rocznie.

We wtorek Orange Polska poinformował, że osiągnięto ze związkami zawodowymi porozumienie zmieniające wcześniejsze ustalenia. - Poziom podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2020 został zmniejszony z 3,5% do 1,0%. Pracodawca złożył deklarację o minimalizacji liczby wręczanych wypowiedzeń z tytułu zwolnień grupowych do końca 2020 roku co oznacza, że limit odejść pracowników w roku 2020, który został w Umowie Społecznej ustalony na maksymalnie 1 250 osób, może nie zostać w pełni wykorzystany - opisano.

Nie zmieniono natomiast warunków wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla odchodzących pracowników, poziomu możliwych podwyżek w 2021 roku. oraz łącznego limity odejść dobrowolnych w latach 2020-2021.

Telekom zaznaczył, że zmiany w umowie społecznej do element działań realizowanych „w celu częściowego zrekompensowanie negatywnego wpływu pandemii Covid-19 na realizację celów biznesowych Orange Polska”.

Na początku czerwca Orange Polska porozumiał się ze związkami zawodowymi co do zakończenia w 2021 roku wypłaty na obecnych zasadach nagród jubileuszowych dla pracowników. Ma to częściowo zrekompensować negatywny wpływ epidemii cele biznesowe telekomu.

Na koniec ub.r. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Orange Polska wynosiło 12 376 etatów, o 8,6 proc. mniej niż rok wcześniej. W ub.r. w ramach odejść dobrowolnych z firmą rozstało się 1 230 osób.

Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracował przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska obniża podwyżki z 3,5 do 1 proc., chce ograniczyć zwolnienia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
5
nie potrafisz na witrynach poradzić sobie z komunikatem o wyłączenie blok owania reklam? wejdz na dobre programy. pl po porady jak się go pozbyć. wpisz w wyszukiwarce domenę plus mój nick DERlck a trafisz
odpowiedź
User
Nick
Czyli nie będzie podwyżek, a zwolnienia grupowe i tak będą.
odpowiedź
User
Tomek
200 pracowników których mieli zwolnić w 2020 r. , zwolnią w 2021 plus tych już zaplanowanych 850 wcześniej.
odpowiedź