SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange Polska podpisała umowę z Nexerą w sprawie szybkiego internetu w 4 miastach

Orange Polska nawiązała współpracę z firmą Nexera w sprawie wykorzystania budowanej przez spółkę sieci światłowodowej. Dzięki temu mieszkańcy województwa łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego będą mogli korzystać z internetu światłowodowego Orange.

Article

Zgodnie z umową pomiędzy operatorami, współpraca obejmie zasięg wszystkich obszarów II konkursu POPC, wygranych przez spółkę Nexerę. Będzie on jednak rozszerzany o kolejne lokalizacje - w miarę rozbudowy sieci. Do 2020 roku sieć światłowodowa obejmie ponad 450 tys. gospodarstw domowych, głównie na terenach wiejskich i podmiejskich. Z tego 280 tys. będzie budowana przy wykorzystaniu środków unijnych.

Uzgodnione z dostawcą sieci warunki współpracy zakładają, że Orange będzie płacić jedynie za wykorzystywaną infrastrukturę, a koszty będą zależne od liczby aktywnych klientów.

Jako pierwsi z usług Orange będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu kieleckiego, bydgoskiego, chełmińskiego, bartoszyckiego, szczycieńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, opatowskiego, staszowskiego, sandomierskiego, sieradzkiego, łaskiego, zduńskowolskiego, łowickiego oraz rawskiego.  

Współpraca z Nexerą ma dołożyć do zasięgu sieci FTTH Orange Polska w tym roku około 30 tys. gospodarstw domowych.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Orange Polska znajduje się ponad 3 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. W latach 2016 - 2020 firma planuje przeznaczyć na inwestycje światłowodowe nawet 4 mld zł.

W pierwszej połowie br. Orange Polska zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 2,2 proc. do 5,53 mld zł oraz 54 mln zł zysku (wobec 110 mln zł rok wcześniej). Z oferowanego przez telekom internetu stacjonarnego korzystało 2,51 mln klientów, o 2,8 proc. więcej niż pół roku wcześniej.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska podpisała umowę z Nexerą w sprawie szybkiego internetu w 4 miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl