SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska w 2021 roku przestanie wypłacać nagrody jubileuszowe, przyczyną epidemia

Firma Orange Polska porozumiała się w działającymi w niej związkami zawodowymi co do zakończenia w 2021 roku wypłaty na obecnych zasadach nagród jubileuszowych dla pracowników. Ma to częściowo zrekompensować negatywny wpływ epidemii cele biznesowe telekomu.

Siedziba Orange PolskaArticle

- Według nowych uzgodnionych zapisów obecny system nagród jubileuszowych przestanie istnieć od kwietnia 2021 roku. Jednocześnie, w okresie kwiecień - grudzień 2021 pracownikom, którzy osiągną staż w przedziale 15-30 lat otrzymają jednorazową nagrodę jubileuszową w określonej kwotowo wysokości zależnej od stażu pracy - podano w komunikacie giełdowym Orange Polska.

Dzięki temu firma będzie mogła rozwiązać rezerwy bilansowe z tytułu zobowiązań do przyszłych nagród jubileuszowych. Dodano, że zarząd Orange „przeprowadzi odpowiednie analizy i efekt finansowy wynikający z wyżej opisanych zmian w PUZP (ponadzakładowego układu zbiorowego pracy - przyp.) zostanie uwzględniony w księgach drugiego kwartału 2020 r.”

- Pandemia Covid-19 wpływa na możliwość osiągania przez Orange Polska celów biznesowych i wymaga od nas podejmowania czasami trudnych decyzji żeby wdrożyć dodatkowe działania w celu zminimalizowania tego wpływu. W tym kontekście jestem zadowolony, że osiągnęliśmy porozumienie z naszym Partnerami Społecznymi, które, uważam, jest korzystne zarówno dla Orange Polska jak i dla naszych pracowników. Jest ono konsekwencją naszego podejścia opartego na konstruktywnym dialogu i wzajemnym szacunku który bierze pod uwagę stanowiska obu stron - skomentował Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

W Orange Polska 12,4 tys. pracowników

Na koniec ub.r. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Orange Polska wynosiło 12 376 etatów, o 8,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

W firmie od wielu lat funkcjonuje program odejść dobrowolnych oparty na tzw. umowach społecznych. W ub.r. w ten sposób rozstało się z firmą 1 230 osób.

W grudniu ub.r. Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi kolejną mowę społeczną, zakładającą że w latach 2020-2021 z dobrowolnych odejść z firmy będzie mogło skorzystać do 2,1 tys. pracowników. Ustalono także możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych na poziomie 3,5 procent rocznie.

Firma Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracowała przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska w 2021 roku przestanie wypłacać nagrody jubileuszowe, przyczyną epidemia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Justyś
Brawo!
odpowiedź
User
Orange
Nieścisłość w przedstawionym artykule:
Nie wszyscy pracownicy z stażem 15-30 lat otrzymają nagrody:
PRACOWNICY ZATRUDNIENI w przedziale STYCZEN- 08.KWIECIEŃ nie dostaną NIC.
Tak orange polska "równo" traktuje swoich pracowników z PRZYZWOLENIEM organizacji związkowych.
odpowiedź
User
myha
to prawda duza nieścisłość.. pominięto pracownikow pomiedzy 1.01..a 8.04
ci są jak widac gorsi za grosz logiki
odpowiedź