SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange i T-Mobile chcą szerzej współpracować w ramach Networks!

Orange Polska i T-Mobile złożyły 30 listopada do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o poszerzenie zakresu działalności spółki Networks! - Chodzi o możliwość działania w nowych segmentach rynku, zarówno dla Orange oraz T-Mobile, jak i innych podmiotów - wyjaśnia rzecznik prasowy Orange Polska.

W komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podano, że według wniosku dodatkowa działalność Networks! ma polegać na świadczeniu wybranych usług dla klientów instytucjonalnych i biznesowych w postaci usług i rozwiązań teleinformatycznych oraz projektowaniu, budowie i utrzymywaniu bezprzewodowych sieci niepublicznych oraz sieci przewodowych.

Rzecznik Orange Polska: duże zapotrzebowanie na usługi teleinformatyczne

"Po 11 latach istnienia udziałowcy N! chcą odświeżyć zakres usług, jaki może świadczyć spółka. Chodzi o możliwość działania w nowych segmentach rynku, zarówno dla Orange oraz T-Mobile, jak i innych podmiotów. Dotychczas N! działał przede wszystkim na rynku telefonii mobilnej. Dzisiaj granica między częścią mobilną i stacjonarną jest coraz bardziej płynna (usługi konwergentne, usługi z pogranicza Telco i IT) stąd potrzeba usankcjonowania możliwości działania w tym zakresie" - powiedział PAP Biznes rzecznik prasowy Orange Polska Wojciech Jabczyński.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

"Na rynku jest duże zapotrzebowanie na profesjonalne usługi teleinformatyczne ze strony podmiotów infrastrukturalnych. Dlatego zapewnienie obsługi łączności krytycznej, transmisji danych, systemów wspierających - to segmenty, w których N! jako podmiot posiadający duże kompetencje i doświadczony zespół kilkuset inżynierów, może się sprawdzić" - dodał.

Głównymi udziałowcami Networks! są T-Mobile Polska i Orange Polska, którzy w 2011 roku podpisali umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych. Obecnie klienci, dzięki współdzieleniu sieci, mogą korzystać z około 12.000 stacji bazowych.

W trzecim kwartale grupa Orange Polska przy wzroście przychodów o 8,2 proc. do 3,123 mld zł osiągnęła 193 mln zł zysku netto. Telekom więcej niż przed rokiem zarobił ze sprzedaży usług internetowych, konwergentnych i sprzętu, a jego wydatki na energie wzrosły prawie dwukrotnie.

Z kolei T-Mobile Polska w zeszłym kwartale przy wzroście przychodów o 3,8 proc. do 1,67 mld zł zwiększył skorygowany zysk EBITDA AL z 457 do 458 mln zł. Telekom na koniec września br. miał 12,32 mln klientów, o 896 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Orange i T-Mobile chcą szerzej współpracować w ramach Networks!

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MTracz
Bardzo dobre wieści.
0 0
odpowiedź