SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange wprowadza 14,99 zł dopłaty do światłowodu w domkach jednorodzinnych. „Dużo wyższe koszty instalacji i serwisowania”

Orange Polska wprowadził dodatkową opłatę w wysokości 14,99 zł miesięcznie dla użytkowników internetu światłowodowego mieszkających w domach jednorodzinnych. Dopłata dotyczy nowych klientów oraz tych, którzy przedłużą umowę po 26 lipca 2018 r. - Wynika to ze zdecydowanie wyższych kosztów zainstalowania i serwisowania w usługi niż domach wielorodzinnych - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Article

Dodatkową opłatę w wysokości 14,99 zł miesięcznie Orange Polska wprowadził do wszystkich ofert, w których występuje stacjonarny dostęp do internetu w technologii światłowodowej stosowanej przez operatora. Dopłata dotyczy wyłącznie użytkowników mieszkających w domach jednorodzinnych, jest też ograniczona do nowych klientów operatora oraz tych, którzy przedłużą z nim umowę po 26 lipca br.

W regulaminach tych usług Orange Polska zamieścił nowy punkt o treści: Za internet w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej naliczamy także miesięczną opłatę w wysokości 14,99 zł (brutto). Opłata dotyczy klientów, którzy zawarli umowę na Usługę od 26 lipca 2018 r.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska wyjaśnia, że wprowadzenie dodatkowej miesięcznej opłaty jest spowodowane kosztami instalacji i utrzymania sieci światłowodowej w budynkach jednorodzinnych.

- Mogę potwierdzić, że wprowadziliśmy dodatkową opłatę (14,99 zł miesięcznie) za ofertę światłowodową, którą będziemy świadczyć w domkach jednorodzinnych – przyznaje Wojciech Jabczyński. - Wynika to ze zdecydowanie wyższych kosztów zainstalowania i serwisowania w usługi niż domach wielorodzinnych. Takie zróżnicowanie opłat nie jest ewenementem na polskim rynku. Inne firmy również je stosują – zaznacza Jabczyński.

Rzecznik Orange Polska nie chciał zdradzić dokładnie jaki odsetek użytkowników internetu światłowodowego stanowią obecnie ci mieszkających w domach jednorodzinnych. - Mamy zdecydowanie mniej światłowodów w domkach jednorodzinnych niż w domach wielorodzinnych - dodał.

W minionym półroczu Orange Polska zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 2,2 proc. do 5,53 mld zł oraz 54 mln zł zysku (wobec 110 mln zł rok wcześniej). 1,14 mln klientów telekomu korzysta z oferty konwergentnej Orange Love.

Kilka dni temu T-Mobile Polska i Orange Polska podpisały umowę, w ramach której pierwszy operator będzie mógł korzystać z sieci światłowodowej drugiego. Na początek T-Mobile zapłaci za to 275 mln zł, a potem opłatę od każdego klienta. Umowę zawarto na 10 lat.

Z kolei w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ostatecznie orzekł, że Orange Polska musi zapłacić karę za nadużywanie pozycji dominującej w segmencie szerokopasmowego dostępu do internetu. Grzywna wynosi 127,6 mln euro, a odsetki od niej na koniec czerwca - 23,7 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange wprowadza 14,99 zł dopłaty do światłowodu w domkach jednorodzinnych. „Dużo wyższe koszty instalacji i serwisowania”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zadowolony
I całe szczęście rozwiązałem z nimi umowę w czerwcu i przeszedłem do lokalnego dostawcy, który chce ode mnie 20 zł mniej za światłowód niż pomarańczowy operator.
10 8
odpowiedź
User
andrzej
No cóż u mnie UPC już czeka na koniec umowy z Orange
9 8
odpowiedź
User
Andrzej
No u mnie na osiedlu jest światłowód od UPC więc czekam na koniec umowy.
8 8
odpowiedź
User
RMS
To zwykła dyskryminacja klientów mieszkających w domkach jednorodzinnych. np: 06.07 miałem mieć zainstalowany światłowód ale okazało się że fizycznie nie ma jeszcze kabli położonych. Jak po miesiącu położyli kable i fizycznie jest możliwość na światłowód to dowalili 15zł.
8 9
odpowiedź
User
Paweł
15 zł /mc to w przypadku jakbym chciał zostać z Orange na dziesięć lat daje 1600 zł. dodatkowej opłaty za - w moim przypadku,wykopaniu 3 mb. rowka w ogródku. Rowek z miesiąca na miesiąc coraz droższy hehe.
8 8
odpowiedź