SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange wprowadza alternatywę dla notebooka

Orange wprowadza na rynek nowe urządzenie mobilne klasy notebooka SPV M5000, łączące funkcje telefonu 3G i podłączonego do sieci PDA - dla użytkowników biznesowych.

Jak czytamy w komunikacie SPV M5000 umożliwia błyskawiczny i łatwy dostęp o dużej prędkości to zdalnych aplikacji biurowych oraz Internetu, jednocześnie oferując pełne możliwości komunikacji głosowej. Dla szybko przemieszczających się użytkowników biznesowych urządzenie to stanowi prawdziwą alternatywę dla notebooka, PDA oraz telefonu łącząc ich funkcje w zgrabnym, mieszczącym się w kieszeni urządzeniu korzystającym ze środowiska Microsoft Windows Mobile 5.0.

SPV M5000 ma zindywidualizowany ekran Orange Menu oraz ikonę zapewniającą skróty do kluczowych aplikacji niezbędnych dla użytkowników biznesowych. To urządzenie klasy notebooka ma otwierany ekran oraz przyjazną dla użytkownika klawiaturę QWERTY. Ponadto SPV M5000 może działać jako obsługiwany rysikiem podłączony do sieci PDA, a wyświetlacz dopasowuje sposób wyświetlania obrazu zależnie od tego czy urządzenie jest trzymane poziomo czy pionowo.

Jako pierwszy sieciowy PDA z telefonem trzeciej generacji (3G), SPV M5000 wskazuje, jak bardzo Orange leży na sercu udostępnienie klientom biznesowym jak najszerszej gamy obecnie dostępnych produktów bezprzewodowych. SPV M5000 został wprowadzony na rynek jednocześnie we Francji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii, a następnie będzie dostępny na pozostałych rynkach działalności Orange do końca 2005 r.

Ponadto SPV M5000 jest jednym z pierwszych urządzeń dla biznesu korzystających z zalet systemu Microsoft Windows Mobile 5.0, dając użytkownikom biznesowym te same funkcje oraz aplikacje z jakich korzystają na swoich komputerach typu desktop, na przykład pocztę elektroniczną, zarządzanie informacjami osobistymi czy pakiet Microsoft Office. SPV M5000 wyposażono w takie aplikacje Microsoft jak Word, PowerPoint i Excel, dzięki czemu użytkownik może dalej pracować w znajomym środowisku Microsoft Office mimo, że jest daleko od swojego komputera desktop.

Orange, Microsoft i HTC ściśle współpracowały projektując SPV M5000, który  został zoptymalizowany dla użytkowania biznesowego bazującego na intensywnym korzystaniu z danych. Ma wbudowany modem oraz fax a użytkownik może czytać e-maile i uzyskać dostęp do swojego kalendarza w trakcie dzwonienia z zestawu głośnomówiącego. 128MB pamięci typu flash zapewnia urządzeniu SPV M5000 wystarczającą ilość pamięci dla większości krótkich podróży biznesowych. Ponadto urządzenie wyposażono w zintegrowany aparat fotograficzny i kamerę oraz odtwarzacz wideo. Wbudowany głośnik i bardzo czuły mikrofon sprawiają, że SPV M5000 nadaje się równie dobrze do rozmów konferencyjnych. Elegancką formę urządzenia doskonale dopełnia duży wybór wygaszaczy ekranu, tapet i dzwonków  dostosowanych do użytkowania biznesowego.

Będący flagowym produktem w nowej gamie urządzeń Orange Menu (Signature Devices) dla zastosowań biznesowych Orange, SPV M5000 jest wyposażony w ekran domowy Orange zapewniający jedno-klawiszowy dostęp do kluczowych funkcji i aplikacji biznesowych, takich jak ActiveSync, Notatnik, Eksplorator Plików czy Kalkulator.

Philippe Bernard, wiceprezes w Orange Business Solutions mówi, "Mobilność uwalnia potencjał technologii informacyjnych, zapewniając ludziom biznesu dostęp do danych wtedy i tam, gdzie ich potrzebują. Jako że urządzenia przenośne są coraz bliższe w działaniu  komputerom osobistym, muszą pracować w tym samym środowisku. Tak właśnie jest w przypadku z SPV M5000, który jest znakomitym, podłączonym do sieci PDA opartym o środowisko Microsoft Windows i zapewnia świetną kompatybilność z oprogramowaniem i sprzętem technologii informacyjnych. SPV M5000 kolejny przykład na to, że Orange zapewnia swoim klientom biznesowym największą gamę produktów, a jednocześnie dba o spójność i pozytywny charakter doświadczeń użytkowników, co pozwala oferować te produkty szerokiej gamie klientów".

Tony Cripps, analityk w dziale Wireless Software firmy Ovum mówi: "Gama produktów z Orange Menu (signature devices) charakteryzuje się znaczną rozpiętością co do wyglądu i wyboru systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych, zapewniając szeroki zakres różnych zastosowań oraz poziomów cenowych a jednocześnie daje spójność doświadczeń z użytkowania.

"Urządzenia takie jak SPV M5000 to dobry wyznacznik tego jak daleko zaszły i jak daleko mogą zajść biznesowe urządzenia przenośne. Opcje szybkiego podłączenia do sieci oraz znaczna elastyczność użytkowania jest możliwa dzięki systemowi Windows Mobile 5.0, który ponadto zapewnia lepszą kompatybilność z pakietem Microsoft Office, a wkrótce umożliwi odbieranie e-maili w systemie *push" poprzez Exchange."

Suzan DelBene, wice-prezes korporacyjny w dziale Mobile & Embedded Devices Division firmy Microsoft Corp. podsumowuje, "to niezwykłe obserwować jak SPV M5000 wchodzi na rynek jako flagowe urządzenie promujące gamę produktów Signature marki Orange, zoptymalizowanych dla zastosowań biznesowych. Ta premiera rynkowa to wynik niezwykle udanej współpracy pomiędzy Microsoft, a Orange w Europie i stanowi kolejny świetny przykład tego, jakie innowacje są możliwe na platformie oprogramowania Windows Mobile."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange wprowadza alternatywę dla notebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl