SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange zdecydowanym liderem. Ma 14,3 mln klientów

Utrzymanie pozycji lidera rynku telefonii mobilnej będzie jednym z głównych celów grupy Telekomunikacji Polskiej (TPSA) na 2011 r., wynika ze środowych wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego.

Orange zdecydowanym liderem. Ma 14,3 mln klientów

Prezes ocenił, że w 2010 r. grupa była nie tylko "wyraźnym liderem" tego rynku pod względem liczby klientów, ale wyprzedziła również rywali pod względem wartości przychodów.

"Wyprzedziliśmy rywali zdecydowanie pod względem ilościowym, a także oceniamy, że nieznacznie pod względem wartościowym" - powiedział Witucki. Dodał, że grupa, do której należy Centertel - operator sieci Orange - jest zdeterminowana utrzymać tą pozycję, m.in. poprzez oferowanie tabletów i smartfonów w atrakcyjnych ofertach abonamentowych.

W 2010 r. przychody TPSA w segmencie telefonii komórkowej wyniosły 7 711 mln zł, co oznacza spadek o 0,4 proc.. Łączna liczba klientów Orange (łącznie pre i post - paid) wzrosła natomiast o 4,5 proc. do 14 332 tys.

Spółka zakłada, że wartość rynku telekomunikacyjnego w 2011 r. spadnie - ale o mniej niż 2,6 proc. zanotowane w zeszłym roku. Witucki zaznaczył, że sytuacja na rynku poprawiała się w trakcie roku. "Zaczęliśmy od 7-proc. spadku w I kwartale, żeby w IV kwartale zanotować już 1-proc. wzrost" - powiedział prezes TPSA.

W 2010 roku spółka miała 107 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1281 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 15 715 mln zł wobec 16 560 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange zdecydowanym liderem. Ma 14,3 mln klientów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Nie sądzę, aby zliczanie kart SIM i budowanie na tej podstawie rankingów miało większy sens. Znaczenie, jak dla mnie mają jakość, wachlarz i ceny świadczonych usług. Pod tymi względami najlepiej wypada Era, a konkretnie oferta pre-piadowa Tak Tak. Głównie za świetny zasięg, pakiety znacznie obniżające koszty w taryfie Tak Tak HOT, internet bez limitu transferu danych za 9,08 zł (blueconnect max) oraz podwójne doładowania, które są już normą w TT.
8 8
odpowiedź
User
Madd
Zgadzam się z przedmówcą - ta metodologia jest chyba "lekko" nietrafiona... Niedawno któryś - chyba Orange właśnie- chciało rozdawać karty za darmo. Tak się podbija liczbę klientów- gratuluję inwencji. Tylko, czy rynek to kupi? Nie sądze.
Liderem mobilnego internetu pozostaje Plus, jeśli chodzi o oferty dla biznesu- podobnie.
8 8
odpowiedź