SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Orange bez 663 pracowników od początku roku, operator negocjuje ze związkami warunki zwolnień

Orange Polska rozpoczął ze związkami zawodowymi nowe negocjacje Umowy Społecznej na lata 2018-2019. Ma ona określić między innymi liczbę pracowników którzy odejdą z pracy u operatora. Od początku 2016 roku do końca III kwartału 2017 z firmy odeszło 1681 osób.

Article

W komunikacie podano, że nowa Umowa Społeczna negocjowana z partnerami społecznymi ma obowiązywać przez okres 2 lat (2018-2019), i m.in. będzie określać liczbę dobrowolnych odejść w tych latach, podwyżki wynagrodzeń zasadniczych oraz kontynuowanie programu przyjazne środowisko pracy .

Według operatora negocjacje wpisują się w realizację przez spółkę nowej strategii opublikowanej we wrześniu br., której celem jest koncentracja na tworzeniu długoterminowej wartości, m.in. poprzez poprawę efektywności operacyjnej.

Kończąca się obecnie poprzednia umowa na lata 2016-2017 zakładała, że z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać 2050 pracowników.

Z raportu finansowego Orange Polska wynika, że od początku ub.r. do końca III kwartału br. z pracy u operatora odeszło 1681 osób, a w okresie obejmującym tylko br. - 663 pracowników. Na koniec września br. liczba zatrudnionych w Orange wynosiła 15,165 tys.

W III kwartale br. Orange Polska zanotował spadek zysku netto o 24,3 procent rok do roku, niższe o 1,3 procent okazały się też przychody spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange bez 663 pracowników od początku roku, operator negocjuje ze związkami warunki zwolnień

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maro
A ma z 15 tys. zostać 7,5 tys.... Tyle w temacie.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing