SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Organizacje pozarządowe zapraszają do świętowania 20 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja mija 20 lat od czasu dołączenia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Fundacja Polskiej Rady Biznesu, Fundacja im. Stefana Batorego zapraszają do oznakowania specjalnym pinem  swoich stron internetowych i kanałów społecznościowych. Zaproszenie kierowane jest do organizacji społecznych, samorządów, biznesu, mediów i wszystkich mieszkańców naszego kraju, którym bliskie są wartości europejskie.

Wirtualny symbol 20 lat członkostwa Polski w UE można zamieścić na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, aplikacjach, stopkach maili lub wydrukować i przykleić np. na rower, motor czy samochód.

- Unia Europejska to gwarant stabilności i pokoju w niestabilnych politycznie i społecznie czasach. Kraje zawsze są silniejsze w grupie powiązanej siecią wspólnych wartości i interesów. Taka właśnie jest Unia Europejska, której jesteśmy  częścią. Wspólnie wzmacniamy się w wielu obszarach: edukacji, kultury, gospodarki, nauki, bezpieczeństwa.  Prowadząc naszą akcję chcemy pokazać, że Polska jest silna dzięki Unii, a Unia dzięki Polsce  – podkreśla Ewa Kulik-Bielińska, dyrektorka Fundacji im. Stefana Batorego.

- Unia to my. Jesteśmy obywatelkami i obywatelami Unii Europejskiej, a biorąc udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mamy realny wpływ na jej przyszłość. W wielu sprawach się różnimy, ale jeśli chcemy coś w Unii zmienić, to wspólnie z innym krajami możemy to zrobić. Zależy nam, by idea akcji niosła się jak najszerzej, również za pośrednictwem organizacji społecznych czy biznesowych, które mają szerokie możliwości dotarcia do swoich partnerów, klientów czy pracowników - dodaje Małgorzata Durska, prezeska Fundacji Polskiej Rady Biznesu.

Akcja startuje 1 maja – w dniu 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Prowadzona będzie przez cały maj, tak by stał się on miesiącem europejskim w Polsce.

Inicjatorami kampanii są Fundacja Polskiej Rady Biznesu, Fundacja im. Stefana Batorego, oraz agencje BNA, DDB i K+ Group.

Dołącz do dyskusji: Organizacje pozarządowe zapraszają do świętowania 20 lat Polski w Unii Europejskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl