SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Organizator „Quizu wiedzowego” zapłaci 141 tys. zł za reklamy SMS-owe

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał karę w wysokości 141,6 tys. zł nałożoną przez UOKiK na spółkę CT Creative Team za pomijanie istotnych informacji w SMS-owych reklamach konkursu „Quiz wiedzowy”.

Article

„Quiz wiedzowy” trwał od listopada 2010 do grudnia 2011 roku. Wspierały go reklamy SMS-owe mające taką treść: „I w końcu się udało! Wygrywasz gwarantowaną nagrodę o grze o 100.000zł! Po odbiór odeślij darmowy sms: KASA na nr 8064!’WOW! GRATULUJEMY! SMSQuiz.pl” oraz „WLASCICIEL NUMERU PROSZONY O PILNE WYSLANIE ZA DARMO 1SMSa o tresci KASA na nr 8064 CZEKA NAGRODA GWRANTOWANA w GRZE o 100.000zl!www.SMSQuiz.pl”.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił uwagę, że w SMS-ach nie było informacji, że wysłanie wiadomości zwrotnej oznacza przystąpienie do konkursu, który polegał na wysyłaniu przez konsumentów dodatkowo płatnych SMS-ów z odpowiedziami na nadsyłane pytania. Ponadto w reklamach brakowało informacji o cenie dalszych SMS-ów oraz organizatorze konkursu.

W konsekwencji UOKiK w ub.r. nałożył na organizującą ten konkurs spółkę CT Creative Team karę w wysokości 141 575 zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Firma odwołała się od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który jednak właśnie potwierdził pierwotne orzeczenie.

CT Creative Team może się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Organizator „Quizu wiedzowego” zapłaci 141 tys. zł za reklamy SMS-owe

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wgl powinni zakazać naciągactwa w tym porytym kraju!
10 8
odpowiedź