SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen Paczka z 10 tys. punktów odbioru. Pozwoli nadawać przesyłki bez etykiet

W ramach usługi Orlen Paczka przesyłki można nadawać i odbierać już w ponad 10 tys. punktów, w tym 3,4 tys. automatów paczkowych. Do końca br. w ramach promocji sprzedawcy na Allegro będą mogli korzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich.

fot. materiały prasowe OrlenuArticle

Działająca od dwóch lat Orlen Paczka poziom 10 tys. punktów, w których można nadawać i odbierać przesyłki, przekroczyła pod koniec sierpnia. Około 5 tys. to punkty partnerskie, przede wszystkim sklepy i placówki usługowe. Ponadto postawiono już ponad 3,4 tys. automatów paczkowych Orlen Paczka, usługa działa też na ok. 1,1 tys. stacjach paliwowych i w 700 kioskach Ruchu.

- W usługach kurierskich widzimy bardzo duży potencjał do rozwoju działalności i poprawy wyników finansowych w segmencie detalicznym. Mocno stawiamy na ten biznes - podkreśla Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w Orlenie.

Orlen Paczka oferuje dostawę zakupów z platform e-commerce w jeden dzień roboczy. Kupujący mają natomiast trzy dni na odbiór przesyłek.

Usługa jest oparta na 19 centrach logistycznych, do końca br. mają zostać uruchomione kolejne cztery. Orlen podkreśla, że systematycznie zwiększa też liczbę kurierów i rozbudowuje trasy logistyczne.

W ramach promocji do końca br. sprzedawcy na Allegro będą mogli korzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich, niezależnie od liczby nadanych w tym czasie paczek. Tacy sprzedawcy nie muszą podpisywać umów bezpośrednio z zarządzającą Orlen Paczką spółką Ruch, rozliczenie odbywa się za pośrednictwem Allegro.

- Aby zwiększyć popularność naszej usługi, zaoferowaliśmy sprzedawcom działającym na Allegro.pl - największej platformie polskiego e-commerce - wygodny sposób rozpoczęcia współpracy oraz możliwość skorzystania z darmowych odbiorów kurierskich. Dodatkową motywacją będzie dynamicznie rosnące zainteresowanie Orlen Paczką ze strony kupujących, o czym decyduje nie tylko stale powiększająca się sieć punktów odbioru, ale także szybkość dostawy oraz aż trzy dni na odbiór przesyłki - mówi Łukasz Porażyński.

Od 25 października sprzedawcy w ramach programu Allegro Smart! będą musieli zaoferować co najmniej trzy metody dostawy do automatu paczkowego i punktów odbioru. Jedną z możliwych opcji jest Orlen Paczka.

- Zależy nam na wspieraniu sprzedających na platformie Allegro dlatego stale wprowadzamy nowe udogodnienia i funkcjonalności, które wpływają na jeszcze sprawniejszą obsługę paczek. We wrześniu udostępniliśmy nową etykietę nadawczą, która odpowiada na potrzeby rynku i jednocześnie znacznie przyspiesza procesowanie paczek w zautomatyzowanej sortowni centralnej w Strykowie. Wkrótce ruszą nadania bez etykiet, które usprawnią nadawanie i zwroty paczek - zapowiada Bartosz Bielak, członek zarządu Ruchu.

Cała grupa kapitałowa Orlen, do której od ub.r. należą też PGNiG i część aktywów Grupy Lotos, w drugim kwartale br. osiągnęła ponad 4,5 mld zysku przy ponad 3,6 mld zł rok wcześniej, a za pierwsze półrocze br. ponad 13,6 mld zł przy ponad 6,5 mld zł rok wcześniej. Zysk EBITDA segmentu detalicznego koncernu zmalał rok do roku z 697 do 662 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Orlen Paczka z 10 tys. punktów odbioru. Pozwoli nadawać przesyłki bez etykiet

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jd
Jeszcze nie widziałem tego czegoś u jakiegokolwiek sprzedawcy na Allegro. Musi to być niesamowity sukces.
odpowiedź
User
kamys
Jeszcze nie widziałem tego czegoś u jakiegokolwiek sprzedawcy na Allegro. Musi to być niesamowity sukces.

co trzecia aukcja to orlen paczka ale widocznie nie umiesz obslugiwac aplikacji allegro
odpowiedź
User
PP
Dlaczego państwowy moloch - Poczta Polska - nie jest w stanie od lat stworzyć podobnej usługi?
odpowiedź