SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen uruchomił automat sklepowy. Jest czynny całą dobę

Na warszawskim Dworcu Zachodnim Grupa Orlen uruchomiła pierwszy punkt automatycznej sprzedaży pod marką "Orlen w ruchu". Stoisko jest czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Na Dworcu PKS Zachód w Warszawie rozpoczęły się testy pierwszego automatu sklepowego pod marką "Orlen w ruchu". Klienci mają do dyspozycji szeroki asortyment produktów: od przekąsek, dań gotowych oraz napojów, po kawę. W ofercie znajdują się również środki higieny osobistej, takie jak chusteczki czy pasta do zębów. Klienci przez całą dobę mogą korzystać z usługi przy jednym z dwóch stanowisk.

Zakupy robi się wybierając produkty na ekranie dotykowym. Po skompletowaniu i zaakceptowaniu zawartości koszyka, klient dokonuje płatności za pomocą karty lub telefonu, a następnie odbiera zakupy.

– Strategia Grupy Orlen do 2030 roku przewiduje dynamiczny rozwój segmentu detalicznego. Kluczem do realizacji tych planów są innowacje, które odpowiadają na rosnące potrzeby klientów. Taką innowacją w naszej ofercie jest zautomatyzowany punkt sprzedaży, łączący całodobową dostępność i łatwość obsługi z szerokim asortymentem produktów. Testowane rozwiązanie ma duży potencjał, ponieważ oferuje klientom komfort i niezależność bez konieczności rezygnowania z jakości i możliwości wyboru. To kolejny krok w rozwoju formatu Orlen w ruchu, który może zadecydować o naszych przewagach na bardzo konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej – mówi Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Orlen.

Testowany sklep automatyczny ma według Orlenu największą powierzchnię na rynku, dzięki czemu w ofercie znaleźć można kilkaset produktów. Komfort korzystania z urządzenia zapewniają dwa stanowiska zakupowe. Energię elektryczną potrzebną do jego funkcjonowania zapewniają panele fotowoltaiczne zainstalowane na obudowie urządzenia.

 

Projekt realizowany w ramach programu akceleracyjnego Orlen Skylight accelerator

Prowadzone testy to przykład współpracy Orlenu z młodymi, technologicznymi firmami. Pomysłodawcą urządzenia jest polski start-up ZINU SHOP, który zgłosił swój projekt w ramach programu akceleracyjnego Orlen Skylight.

– Zgodnie z przyjętą Strategią 2030 i celami w zakresie transformacji energetycznej, poza projektami inwestycyjnymi, ukierunkowanymi na nowe, duże wyzwania, związane z powstaniem multienergetycznego koncernu, ORLEN kładzie nacisk na rozwój technologii i wdrażanie innowacji. Konsekwentnie budujemy ekosystem, który pozwala na wieloaspektową współpracę z podmiotami technologicznymi, począwszy od projektów badawczych, przez skalowanie, po inwestycje venture capital – mówi Patrycja Panasiuk, z-ca dyrektora wykonawczego ds. strategii i innowacji oraz relacji Inwestorskich Orlen.

– Dzięki programowi Orlen Skylight accelrator, który jest mostem technologicznym łączącym środowisko start'upowe z dużą, giełdową spółką, mamy możliwość przetestowania naszego rozwiązania w warunkach rzeczywistych, współpracując przy tym z rozpoznawalną na całym świecie marką – podsumowuje Artur Kowalski, CEO ZINU.

W ramach programu ORLEN Skylight, do tej pory rozpoczęto współpracę z ponad 20 spółkami, w tym 7 wdrożeń pilotażowych zostało zakończonych, 6 jest w trakcie realizacji a kolejnych 7 w przygotowaniu do wdrożenia.

Start-upy zakwalifikowane do etapu akceleracji zyskują wsparcie finansowanie, eksperckie oraz możliwość testowania swoich rozwiązań w ramach infrastruktury udostępnionej przez koncern. ORLEN natomiast otrzymuje możliwość nabycia ciekawych, innowacyjnych technologii, które szybko może włączyć do swojej oferty.

Cała grupa kapitałowa Orlen, do której od ub.r. należą też PGNiG i część aktywów Grupy Lotos, w drugim kwartale br. osiągnęła ponad 4,5 mld zysku przy ponad 3,6 mld zł rok wcześniej, a za pierwsze półrocze br. ponad 13,6 mld zł przy ponad 6,5 mld zł rok wcześniej. Zysk EBITDA segmentu detalicznego koncernu zmalał rok do roku z 697 do 662 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Orlen uruchomił automat sklepowy. Jest czynny całą dobę

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Czyli taka wielka maszyna wendingowa? Czy w środku siedzi ktoś tylko nie trzeba z nim gadać.
odpowiedź
User
Jurek
Nie kupuje piwo orlenie Obajtek na pole
odpowiedź
User
I teraz
I teraz przyjdzie jakaś jachira czy nitras i to wszystko zniszczy
odpowiedź