SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen z nową stroną internetową

PKN Orlen uruchomił nową stronę internetową, która ma wyznaczać kierunek komunikacji korporacyjnej spółki w przestrzeni digitalowej. Wraz z nią wprowadzono Orlen Design System. Przygotowały je PwC we współpracy z agencją Isobar.

Article

Sposób prezentacji i organizacja treści na nowej witrynie zostały zaprojektowane w ten sposób, aby zapewnić użytkownikom maksymalną przyjazność i łatwość nawigacji. Nowością jest Orlen Design System, opublikowany na zewnętrznej stronie zestaw wytycznych i gotowych komponentów, z których budowane będą kolejne strony internetowe w ramach Grupy Orlen.

- Jesteśmy nowoczesną firmą, która kreuje rynkowe trendy. Wraz z rozwojem działalności rozwijajmy także narzędzia komunikacji. Strategia Orlen2030, definiująca nowy model funkcjonowania koncernu, stanowiła również fundament dla budowy witryny orlen.pl. Strona jest łatwym w obsłudze przewodnikiem po świecie naszej marki, kierowanym do wszystkich grup odbiorców. Ważnym elementem nowej witryny są treści związane z transformacją energetyczną, odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem. Layout i organizacja treści na orlen.pl budowane były w oparciu o analizy potrzeb użytkowników, z myślą o zapewnieniu im dużej dostępności i intuicyjności obsługi - mówi Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu.

Wraz z uruchomieniem nowej witryny koncern zaprezentował innowacyjne rozwiązanie Orlen Design System, opublikowane na ogólnodostępnej stronie ds.orlen.pl. Jest to kompleksowy zestaw obejmujący gotowe do pobrania komponenty, projekty graficzne, bibliotekę piktogramów i dokumentację opisową, na bazie których budowane będą kolejne strony w ramach Grupy Orlen.

Zarówno witryna orlen.pl, jak i Orlen Design System zrealizowane zostały przez firmę doradczą PwC we współpracy z firmą Isobar. Kolejnym etapem rozwoju komunikacji korporacyjnej koncernu w przestrzeni cyfrowej będzie ujednolicenie witryn internetowych spółek, wchodzących w skład Grupy Orlen.

Dołącz do dyskusji: Orlen z nową stroną internetową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubertus
Orlen Design System nosiło kiedyś nazwę rozbudowanej księgi znaku. Teraz pewnie chodzi o dodatkowy szablon Wordpressa?
odpowiedź