SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Osoby z niepełnosprawnościami w kampanii x-komu i Fundacji Avalon

Firma x-kom wspólnie z Fundacją Avalon rozpoczęli kampanię pokazującą możliwości Windows 11, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami mogą pracować, rozwijać się, realizować swoje marzenia. Ambasadorami akcji są poruszający się na wózku Wojtek Sawicki oraz niewidoma Monika Dubiel i niedowidzący Mikołaj Jabłoński, znani w social mediach jako VIP team.

Startuje kampania x-komu i Fundacji Avalon, pokazująca udogodnienia systemu operacyjnego Microsoftu dla osób z niepełnosprawnościami.

- Niepełnosprawność to jest normalność. Z utrudnieniami, ale dalej normalność. W naszej kampanii pokazujemy, że dzięki powszechnie dostępnemu narzędziu przeszkody mogą być niższe, węższe, płytsze - mówi Kamil Szwarbuła, rzecznik prasowy x-komu.

Do kampanii zaangażowano osoby z niepełnosprawnościami, które wykorzystują udogodnienia Windows 11 w codziennym życiu i pracy. Monika i Mikołaj, czyli VIP team podpowiadają jakich narzędzi mogą używać osoby niewidzące i niedowidzące. Dla poruszającego się na wózku Wojtka Sawickiego najbardziej pomocna jest opcja sterowania urządzenia wzrokiem.

W ramach kampanii przygotowano specjalną ofertę na komputery z procesorem Intel i systemem Windows 11. x-kom przekaże Fundacji Avalon 100 złotych ze sprzedaży każdego komputera z tej oferty.

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Osoby z niepełnosprawnościami w kampanii x-komu i Fundacji Avalon

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
realista
No bardzo mnie ciekawi co też takiego poprawili w tym Windowsie 11, bo jak używam pisania głosem w Google tłumacz to takie głupoty wypisuje że szkoda gadać. Przecinka ani kropki nie da się głosem napisać, nie mówiąc już o tym, że zupełnie inne wyrazy wpisuje niż powiem. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby microsoftowi zależało na wdrażaniu rozwiązań technicznych ułatwiających obsługę komputerów osobom niepełnosprawnym. Na Androidzie już lata temu można było bez problemu pisać sms-y głosem, a na windowsie ciągle 100 lat za murzynami. Aplikacja telefon która miała pozwolić niepełnosprawnemu siedzącemu przed komputerem łączenie się z telefonem również jakimś niewypałem się okazała który się zawiesza a połączenie telefonu z komputerem graniczy z cudem...
odpowiedź