SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Otodom.pl podnosi ceny za sprzedaż, Otomoto.pl bez najtańszych pakietów i z ofertą dla dealerów

W serwisie Otodom.pl wprowadzono wyższe ceny za oferty sprzedaży nieruchomości, natomiast na Otomoto.pl (obie witryny należą do Grupy Allegro) zniknęły najtańsze pakiety dla sprzedawców indywidualnych oraz pojawił się osobny cennik dla dealerów samochodowych.

fot. Shutterstock.comArticle

Dotychczas na Otodom.pl tyle samo kosztowało wystawienie oferty wynajmu i sprzedaży nieruchomości. Obecnie stawki za ofertę wynajmu pozostają niezmienione (od 12 do 90 zł w zależności od czasu emisji ogłoszenia i sposobu płatności), natomiast przy ofertach sprzedaży pojawiły się dużo wyższe ceny - od 49 do 354 zł.

Nie zmieniają się opłaty za promocję ogłoszenia oraz za oferty wynajmu pokoi.

Zmieniamy się i zwiększamy zasięg zamieszczanych u  nas ofert, a co za tym idzie - dopasowujemy cenniki do nowej atrakcyjnej oferty. Wraz z początkiem marca ogłoszenia automatycznie pojawiają się nie tylko w serwisie Allegro.pl, ale również w serwisie OLX.pl - w ten sposób znacząco zwiększamy dotarcie do klientów poszukujących nieruchomości - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Rudnicka, general manager Otodom.pl. - Serwis powiadomił swoich użytkowników o zbliżających się zmianach w regulaminie - dodaje.


Z kolei na Otomoto.pl zrezygnowano z dwóch niższych pakietów dla sprzedawców indywidualnych, pozostawiając dwa wyższe: za 24,99 zł i 45,99 zł. Oba obejmują emisję ogłoszenia (odpowiednio: przez 14 i 28 dni) nie tylko na Otomoto.pl, lecz także na Allegro.pl i - w przypadku ofert samochodów osobowych - na OLX.pl (w ramach tańszych pakietów ogłoszenia były emitowane tylko na Otomoto.pl przez krótsze okresy).

- Z naszych badań wynika, że pakiet profesjonalny był najczęściej wybierany przez użytkowników. Wiemy, że ogłoszeniodawcom zależy na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, dlatego ogłoszenia indywidualne będą ujednolicone w Otomoto - tłumaczy serwis te zmiany.


Ponadto Otomoto.pl wprowadziło osobną ofertę dla dealerów samochodowych. Przy czym z opcji dodatkowej promocji ogłoszeń, na razie dostępnych tylko dla dealerów, od 8 kwietnia będą mogli korzystać także użytkownicy indywidualni.

- Osobny cennik dla dealerów nie jest nowością w Otomoto. Ale postanowiliśmy rozróżnić dwie grupy klientów jeszcze mocniej, wprowadzić bardziej przejrzyste zasady, dlatego teraz klienci indywidualni i dealerzy mają dwa osobne regulaminy - tłumaczy Aleksandra Kubicka, brand PR manager w Grupie Allegro. - Zaproponowaliśmy zupełnie nowy model rozliczania się z użytkownikami, którzy regularnie korzystają z serwisu. W odróżnieniu od poprzedniego systemu abonamentowego, jeśli dealer w danym okresie rozliczeniowym nie skorzysta z naszych usług - nie ponosi żadnych opłat. Nie będzie zobowiązany do wyboru konkretnego abonamentu i będzie po prostu wybierał pakiet, który wykorzysta w określonym czasie - opisuje.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie opłaty dla sprzedających pojawiły się na OLX.pl - stawka za wystawianie samochodu w cenie powyżej 5 tys. zł, a także oferty z większości kategorii dotyczących nieruchomości wynosi 29,99 zł (więcej na ten temat).

W grudniu ub.r. Otomoto.pl zanotowało 3,58 mln użytkowników i 201,9 mln odsłon, a Otodom.pl - 1,25 mln użytkowników i 33 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Otodom.pl podnosi ceny za sprzedaż, Otomoto.pl bez najtańszych pakietów i z ofertą dla dealerów

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwek
to się nazywa wykorzystywanie dominującej pozycji i odcinanie kuponów
odpowiedź
User
Stefan
W otomoto już był przecież osobny cennik :). przygotowanie do podwyżki ?
odpowiedź
User
Quentin
Ta sprawa kwalifikuje się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zamierzam ją tam zgłosić. To jest wykorzystywanie pozycji monopolisty!!!
odpowiedź