SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oxx i Kennet Partners inwestują 22 mln dolarów w platformę Codility. Pieniądze na dalszy rozwój

Polski startup Codility zajmujący się pomocą w rekrutowaniu programistów otrzymał w rundzie A 22 mln dolarów finansowania od funduszy Oxx oraz Kennet Partners. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój Codility i wzmocnienie pozycji firmy na rynkach międzynarodowych.

Zespół Codility Article

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali długi czas na procesach rekrutacyjnych oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów.

Od powstania w 2009 r. Codility przeprowadziło ponad 10 mln testów podczas procesów rekrutacyjnych na całym świecie, w różnych branżach. Zespół Codility liczy 150 osób w biurach w Warszawie, San Francisco i Londynie.

Firma podaje, że w 2019 r. pomogła ponad 1,5 tys. klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54 proc. lepszym względem poprzedniego roku.

22 mln dol. inwestycji

Teraz Codility ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej w serii A przy udziale funduszy Oxx oraz Kennet Partners. Inwestycja o wartości 22 mln dol. zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście.

Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta.

- Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług - wyjaśnia Natalia Panowicz, CEO Codility. - Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.

Wsparcie w rekrutacji

Codility zaznacza, że dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez polski startup automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko.

Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oxx i Kennet Partners inwestują 22 mln dolarów w platformę Codility. Pieniądze na dalszy rozwój

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl